Nový most se vybuduje v blízkosti přehrady Stanovnice

12.4.2018
Nový most se vybuduje v blízkosti přehrady Stanovnice

ZLÍNSKÝ KRAJ – Na silnici III/48711, která vede kolem vodárenské nádrže Stanovnice u města Karolinka do stejnojmenné osady v Javorníkách, silničáři v letošním roce zbourají most (ev. č. 48711-5) a nahradí jej mostem novým. Během stavby se bude jezdit po provizorním přemostění v blízkosti stavby. Stavba bude financována Zlínským krajem, náklady dosáhnou 10,534 milionu korun.

„Původní most ve Stanovnici, která je místní části města Karolinky, byl v nevyhovujícím stavu. Docházelo k jeho zatopení již při průtoku pětileté vody. Zjištěné závady nebylo možno odstranit údržbou. Proto je nutné přistoupit k jeho kompletní přestavbě," vysvětlil náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Původní most bude odstraněn a na stejném místě bude postaven nový jednopolový šikmý most o délce přemostění 10,16 metru. Nosnou konstrukci bude tvořit monolitický železobetonový rám založený plošně. Realizovány budou i stavební úpravy navazujících částí silnice v celkové délce 138 metrů.

Součástí stavby bude také zřízení objízdné trasy s mostním provizoriem, opevnění břehů koryta v blízkosti mostu kamennou dlažbou do betonu a stavba nového propustku v délce 15 metrů. Souběžně s přestavbou mostu bude společnost CETIN realizovat přeložku sdělovacího vedení a město Karolinka stavební úpravy připojení dvou sjezdů.

Stavební práce na mostě budou zahájeny 16. dubna 2018 a ukončeny letos na podzim. Stavba bude probíhat za nepřerušeného provozu na silnici III/48711, doprava bude vedena po provizorním mostu. Objízdná komunikace se již v těchto dnech připravuje. Provoz vozidel zde bude řízen semafory.

S využitím tiskové zprávy Ředitelství silnic Zlínského kraje

12. 4. 2018