Nového nádraží v Otrokovicích se cestující dočkají už v září

11.5.2022
Nového nádraží v Otrokovicích se cestující dočkají už v září

Rekonstrukci dopravního terminálu Baťov v Otrokovicích v úterý 10. května slavnostním poklepáním na základní kámen zahájili zástupci města Otrokovice, stavební firmy, územního odboru IROP a náměstek hejtmana Zlínského kraje Radek Doležel.

Autobusové nádraží je významným dopravním uzlem nejen pro Otrokovice, ale také celou spádovou oblast a okolní obce. „V Otrokovicích se propojuje městská a veřejná doprava, takže jde o důležitý přestupní uzel, který si zaslouží opravit tak, aby se lidem dobře cestovalo, přístupy byly bezbariérové a podoba nádraží splňovala požadavky dnešní doby. Jsem velmi rád, že se do této investiční akce město pustilo," uvedl Radek Doležel.
Oprava přijde na 15 milionů korun. Práce by měly být hotovy ještě letos v září.

Projekt zahrnuje rekonstrukci komunikací a zastávek, navýšení kapacity parkovacích míst, rekonstrukci chodníků s doplněním nástupišť a materiálové sjednocení. Nově bude vybudován objekt veřejného sociálního zařízení a zázemí pro řidiče MHD. Novinkou bude také zastávka MHD, kam budou zajíždět autobusy DSZO obsluhující v pravidelných intervalech Baťov, jako je linka 55 a 70.

S využitím tiskové zprávy města Otrokovice

11. 5. 2022

⬛ Kontakt pro média: