Nové výstavy Muzea regionu Valašsko baví všechny generace

8. 10. 2020

Aktuální epidemiologická opatření sice výrazně omezují pořádání akcí, s Muzeem regionu Valašsko se přesto nudit nebudete. Vyrazit můžete třeba na nové výstavy v zámcích Vsetín a Lešná u Valašského Meziříčí.

Ve stínu pípy

V pátek 2. října proběhla v Mramorovém sále vsetínského zámku vernisáž výstavy Ve stínu pípy, která pojednává o historii pohostinství na Valašsku. K vidění je unikátní výčep i spousta dobových předmětů ze sbírek Muzea regionu Valašsko, Národního muzea v přírodě Rožnov a Slováckého muzea v Uh. Hradišti. Nechybí ani interaktivní prvky a spousta úžasných fotografií. Krom samotných hostinců se dozvíte i zajímavosti o pivovarnictví či výrobě pálenky. Výstava neopomíná ani tzv. kořaleční mor, jak je označován velký rozmach konzumace alkoholu na Valašsku ve druhé polovině 19. století.

Výstavy živých hub

Od úterý 6. do neděle 11. října si můžete prohlédnout na zámcích Vsetín a Lešná u Valašského Meziříčí tradiční Výstavy živých hub. Na obou jsou k vidění ukázky vzácných i běžných druhů rostoucích v našem okolí, a to nejen živé, ale i vyfotografované. Součástí jsou i Mykologické poradny – Lešná ve čtvrtek 8. října (od 13 do 16 hod.), Vsetín ve středu 7. a v pátek 9. října (vždy od 13 do 17 hod.). Na vsetínském zámku je na středu 7. října (od 17 hod.) plánovaná přednáška Jiřího Polčáka s názvem Houby Valašska.

Nevítaní návštěvníci

Už pár týdnů probíhá na zámku Vsetín výstava Nevítaní návštěvníci, která návštěvníka seznamuje s tzv. invazními druhy fauny a flóry v naší krajině. Dozvíte se, odkud se k nám dostaly a proč jsou tak úspěšné v kolonizaci Valašska. Které z nich už se dokázaly začlenit do systému okolní přírody, a které naopak stále působí velké škody. Díky věrným dermoplastickým preparátům se s řadou z nich setkáte doslova tváří v tvář. Nechybí ani zajímavé interaktivní prvky a fotografie. Výstava Nevítaní návštěvníci bude probíhat na zámku Vsetín do 15. listopadu.

O dalších výstavách a akcích Muzea regionu Valašsko najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz nebo Facebooku @muzeumregionuvalassko.

Jiří Koňařík

Propagační pracovník Muzea regionu Valašsko

konarik@muzeumvalassko.cz

tel. 571 411 690, 605 509 928

nova©-va˝stavy---neva­tana­-naˇvlˇta›vna­ci.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 9:00 - 12:00 13:00 - 15:00
  • Úterý ---
  • Středa 9:00 - 12:00 13:00 - 15:00
  • Čtvrtek ---
  • Pátek ---
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap