Nová výstava v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně

16. 9. 2020

Adriena Šimotová, Mapování prostoru – Tělo kláštera (Hostinné)

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně zve na výstavu Adriena Šimotová: Mapování prostoru – Tělo kláštera (Hostinné). V tvorbě Adrieny Šimotové dominuje haptické gesto spojené nejčastěji s dotýkáním lidského těla. Výstava však chce představit polohu jejího díla, v nichž obracela svou pozornost k neživým věcem.

Opakované pracovní pobyty v prostorách bývalého františkánského kláštera v Hostinném v Podkrkonoší, které tam Adriena Šimotová absolvovala v osmdesátých letech minulého století, představují v rámci její tvůrčí cesty jedinečnou kapitolu. V klášterních celách tehdy pracovala a na neoficiálních výstavách v tamních chodbách a sálech také představovala svoji tehdejší tvorbu. Cyklus Mapování prostoru - Tělo kláštera z roku 1989 je věnován opuštěnému řeholnímu domu v Hostinném – klášterní komunita, která v něm působila, byla v 50. roce násilně rozehnána. Tímto svým výtvarným cyklem frotáží chtěla autorka v naší paměti uchovat duchovní poselství tohoto společenství a poselství tradice, kterou zprostředkovávalo. Ve své tvorbě hledala tato poselství ve stopách, jež v prázdných prostorách zchátralého kláštera nacházela a zaznamenávala.

Výstava trvá od 23. září do 1. listopadu a je k vidění v grafickém kabinetu budovy 14. Galerie zve také na komentované prohlídky v úterý 6. a 20. října vždy v 17 hodin.

Více informací na www.galeriezlin.cz

Foto: Mapování prostoru – Tělo kláštera (Hostinné), Mariánský obraz, 1989

adriena-simotova-vystava-kgvu.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap