Nominujte inspirativní pracovníky ve školství na ocenění

18.1.2022
Nominujte inspirativní pracovníky ve školství na ocenění

ZLÍNSKÝ KRAJ – Výzvu k předkládání návrhů na Ocenění pracovníků ve školství Zlínského kraje 2022 za významný přínos pro výchovu a vzdělávání mladé generace schválili na svém pondělním jednání krajští radní. Do nominací se může zapojit pedagogická i nepedagogická veřejnost, představitelé samospráv a další instituce a organizace. Uzávěrka návrhů bude 16. února.

„Oceněním chceme dát najevo, že si pracovníků ve školství vážíme, dodat jim chuť do další práce a veřejně vyzdvihnout jejich profesionální a lidské kvality. Práce s dětmi a mládeží je náročná. Vyžaduje trpělivost a učitelé, vychovatelé a další pracovníci ve školství se podílejí na vzdělávání a rozvoji naší mladé generace,“ uvedla radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za školství a kulturu.

Podaný návrh musí obsahovat:

• Vyplněný nominační formulář
  • Profesní životopis navrhovaného kandidáta
  • Zdůvodnění podávaného návrhu v rozsahu jedné strany A4

Zdůvodnění návrhu musí mít dostatečnou vypovídací hodnotu. „Požadujeme uvedení konkrétních údajů o kandidátovi navrženém na ocenění, tedy o jeho pedagogické nebo nepedagogické činnosti a dalších aktivitách v oblasti výchovy a vzdělávání dětí a mládeže, přínosu ke zvyšování prestiže pedagogické i nepedagogické práce na veřejnosti, přínosu k prezentaci města či regionu a podobně,“ doplnila radní Zuzana Fišerová.

Každý navrhovatel může k ocenění navrhnout pouze jednoho kandidáta. Návrhy je možné posílat na adresu:
Krajský úřad Zlínského kraje
Odbor školství, mládeže a sportu

Kontaktní osoby pro případné dotazy:
Mgr. Jana Kapalková – tel. 577 043 709, e-mail jana.kapalkova@kr-zlinsky.cz
Ing. Marcela Došlová - tel. 577 043 729, e-mail marcela.doslova@kr-zlinsky.cz

Výzva včetně nominačního formuláře bude zveřejněna na webových stránkách Zlínského kraje.

Zpracovala: Adéla Čuříková

18. 1. 2022