Největší studentská předvolební debata s kandidáty na prezidenta Zavolíme!

22. 11. 2022

Srdečně zveme žáky a studenty ze škol Zlínského kraje ke sledování předvolební prezidentské debaty Zavolíme!, která se uskuteční 1. prosince 2022 jako live stream nejen do středních škol v celé České republice. Přenos se bude vysílat z prostor coworkingového centra Next Zone v areálu Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia v Praze v čase od 9:00 do 12:00 hodin. Pozváni budou prezidentští kandidáti, kteří se umístí na předních pozicích preferenčních průzkumů.
Předvolební debata Zavolíme!, pořádaná Studentským parlamentem Plzeňského kraje (SPPK) od roku 2020, je projekt jedinečný v celé republice konceptem živého vysílání přímo do středních škol během vyučování. Debata se tak stává součástí občanské výuky, pomáhá nejmladší generaci voličů zorientovat se veřejném dění a motivuje je k účasti ve volbách a občanské odpovědnosti.

Organizace stojí na principu studenti studentům, celá realizace tedy závisí právě na nich, a to od rešerší a předvolebních průzkumů přes technické zajištění až po propagaci, grafiku, hudební doprovod, maskérny a catering ve studiu. Například znělky do vysílání složili a nahráli studenti a pracovníci pardubické konzervatoře a vizuální identitu navrhovali studenti grafického designu a multimediální tvorby z Plzně. Debatě předchází průzkum témat, která jsou v souvislosti s hlavou státu pro prvovoliče důležitá, ten zpracovává Politika (nejen) pro mladé ve spolupráci se studenty žurnalistiky z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.

Zapojení škol ze Zlínského kraje
Rozhodnete-li se do Zavolíme! zapojit, přihlaste prosím Vaši školu na odkaze Zavolíme.cz/skoly. Umožníte tak zpětné vyhodnocení dosahu debaty. Živé vysílání bude možné sledovat přímo na webových stránkách projektu Zavolíme.cz.

Kontakt:

Matěj Ševčík
regionální koordinátor (Zlínský kraj)
sevcik@zavolime.cz

+420 774 568 560

zavolime.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap