Návštěvníkům i krajině Moravskoslezských Beskyd bude sloužit nový manuál

  17.5.2018
Návštěvníkům i krajině Moravskoslezských Beskyd bude sloužit nový manuál

ZLÍNSKÝ KRAJ – Nová publikace, která v těchto dnech vychází, bude určovat pravidla v části Beskyd kolem Pusteven. Bude regulovat reklamu a vjezd vozidel. Také sjednotí informační systém včetně mobiliáře, například deštníků, laviček, stojanů na kola nebo i odpadkových košů. MANUÁL UŽÍVÁNÍ (SI) VEŘEJNÉHO PROSTRANSTVÍ tak tuto oblast ještě více zatraktivní.

Oblíbená trasa po hřebeni Beskyd z Pusteven na Radhošť vede oblastí, kudy prochází hranice Moravskoslezského a Zlínského kraje. Představitelé obou krajů se shodli, že si tato lokalita zaslouží zkvalitnit cestovní ruch, a proto podepsali memorandum o spolupráci při rozvoji a zatraktivnění této části Beskyd. Na základě této dohody vychází nová publikace MANUÁL UŽÍVÁNÍ (SI) VEŘEJNÉHO PROSTRANSTVÍ.

Příručka je určena hlavně těm, kteří se podílejí na tvorbě veřejného prostranství v této oblasti. Bude tedy sloužit jak obcím, správcům, provozovatelům, nájemcům, soukromým subjektům, tak projektantům a úředníkům. „Tato krásná část Beskyd si takovouto systematickou péči zcela jistě zaslouží. Je to místo, které lidé navštěvují pravidelně, někteří i několikrát za rok. Jsem si jistý, že turisté brzy ocení harmonické prostředí, které díky manuálu vznikne. Publikace jim navíc nabídne spoustu zajímavých a užitečných informací," řekl radní Zlínského kraje pro cestovní ruch Jan Pijáček.

Cílem manuálu je vylepšit nevyhovující infrastrukturu krajiny Pusteven a okolí a také vytvořit návod na co možná nejšetrnější způsob rozvoje a vytváření veřejného prostranství v této lokalitě. „Vzhledem k tomu, že oblast Pusteven patří k oblíbeným turistickým cílům, je třeba přistupovat k jejímu rozvoji zodpovědně. Horská krajina Beskyd nám nabízí spoustu krásných míst k odpočinku. Je potřeba ji kultivovat tak, aby se v ní návštěvníci cítili příjemně a bezpečně. Veškeré zásahy ovšem musí být v souladu s touto krajinou a její přirozeností," řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro cestovní ruch Jan Krkoška.

Kromě Moravskoslezského a Zlínského kraje se na Manuálu užívání (si) veřejného prostranství podílely i obce Dolní a Prostřední Bečva, Trojanovice či Fakulta architektury ČVUT v Praze. Publikace vychází v omezeném počtu, a proto bude dostupná jen u zainteresovaných subjektů a na úřadech v lokalitě Pustevny - Radhošť.

17. 5. 2018

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 606 369 686
http://www.kr-zlinsky.cz

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.