Národní putovní výstava Má vlast cestami proměn ukazuje příznivé proměny Zlínského kraje

Výstava přináší svědectví o příznivých proměnách opomíjených míst a objektů v naší krajině. V letošním roce jich představuje celkem 112. Jedenácti proměnami se může pochlubit také Zlínský kraj, který je letos hlavním partnerem výstavy. Součástí vystavených proměn je například přeměna náměstí v Bojkovicích, rekonstrukce hvězdárny ve Valašském Meziříčí nebo vytvoření knihovny, galerie a muzea v areálu Baťova institutu ve Zlíně.

„Je dobré vidět, že se takové množství lidí snaží uvést kraj kolem sebe do lepšího stavu a najít nový příběh pro opomíjená místa a chátrající stavby. Příznivé změny velmi prospívají krajině i lidským srdcím,“ říká osobnost projektu, známý kardiochirurg Prof. MUDr. Jan Pirk.

Výstava představuje osudy zchátralých budov proměněných v krásné a užitečné stavby, svědectví o obnovených náměstích a návsích, rekonstruovaných nádražích, zachráněných sakrálních stavbách i znovuoživené přírodě.

„Je výjimečná tím, že je dílem lidí z celé naší země. To, co na ní uvidíte, můžete vidět také ve skutečnosti. Je svědectvím o úctyhodné práci lidí na zvelebování  našeho společného domova,“ popisuje smysl výstavy její ředitelka Drahomíra Kolmanová

Proměny jsou součástí kolekce výstavy pro Jihomoravský a Zlínský kraj. Po slavnostním zahájení v květnu letošního roku se jednotlivé kolekce vydali na své putování po krajích, které ukončí v dubnu roku 2017. Časový plán putování výstavy je možné najít na webových stránkách www.cestamipromen.cz. Stále je otevřena možnost domluvit se s organizátory výstavy, aby se kolekce zastavila v dalších městech a obcích. Do konce února je také možné přihlásit proměny do 9. ročníku výstavy.

Putovní výstavu Má vlast cestami proměn pořádá Asociace Entente Florale CZ - Souznění, z.s., spolu s Národní kulturní památkou Vyšehrad, jedenácti partnerskými kraji a řadou dalších spolupracujících organizací a institucí, např. Svazem knihovníků a informačních pracovníků, Spolkem pro obnovu venkova, Národní sítí místních akčních skupin, portálem PROPAMÁTKY či Asociací regionálních značek.

Kontakt pro média:
Josef Petr, PR a komunikace výstavy, +420 728 563 768, petr@aefcz.eu

Vystavené proměny – Zlínský kraj:

 
Bojkovice – Revitalizace centrální plochy –Tillichovo náměstí
Rožnov pod Radhoštěm – Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci
Staré Město – Náměstí Velké Moravy
Uherský Brod – Stavební opravy a úpravy výpravní budovy železniční stanice
Valašské Meziříčí – Hvězdárna Valašské Meziříčí – 1. etapa
Zlámanec – Stavební úpravy mateřské školy
Zlín – 14|15 BAŤŮV INSTITUT – galerie
Zlín – 14|15 BAŤŮV INSTITUT – knihovna
Zlín – 14|15 BAŤŮV INSTITUT – muzeum
Zlín – Sad Komenského a Zlínský klub 204
Zlín – Zateplení budov Krajské nemocnice T. Bati

fotogalerie

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny (včetně podatelny)

  • Pondělí 9:00 - 12:00 13:00 - 15:00
  • Úterý ---
  • Středa 9:00 - 12:00 13:00 - 15:00
  • Čtvrtek ---
  • Pátek ---
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap