Náměstek Traub jednal o rozvoji cestovního ruchu na Slovácku

4.2.2021
Náměstek Traub jednal o rozvoji cestovního ruchu na Slovácku

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – O možnostech dalšího rozvoje cestovního ruchu na Slovácku jednal náměstek hejtmana Lubomír Traub se starostou Uherského Hradiště Stanislavem Blahou a Lenkou Durďákovou, manažerkou destinačního managementu Slovácko.

„Turistický region Slovácko je další z destinačních managementů, které sehrávají významnou roli v rozvoji cestovního ruchu Zlínského kraje. Zkušenosti a podněty potřebujeme znát, abychom cestovní ruch mohli podporovat efektivně a s přesnou znalostí potřeb návštěvníků a provozovatelů služeb,“ sdělil náměstek Lubomír Traub, zodpovědný za strategický rozvoj, územní plánování a cestovní ruch.

Starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha, který je zároveň předsedou správní rady Regionu Slovácko, připomenul historii tohoto tradičního území nadregionálního charakteru. V činnosti mu pomáhají nejen dotace ze Zlínského kraje či Národního programu rozvoje cestovního ruchu v regionech, ale také těsná spolupráce s městy, obcemi, neziskovými organizacemi, podnikateli a dalšími partnery.

Jak zaznělo v prezentaci Lenky Durďákové, aktuálně vyvstává potřeba komplexního řešení lokality Bílé Karpaty, kde není dostatečná infrastruktura v podobě parkovacích možností, navigace a pravidel pohybu pro turisty v chráněných lokalitách, v nichž je nutno respektovat aspekt šetrného cestovního ruchu.

Diskutovanou záležitostí byla rovněž vodní cesta Baťův kanál, kde se projevuje zejména přetíženost cyklostezky podél Baťova kanálu, ale i chybějící kapacita přístavních hran, přístavů a kotvišť. To vše jsou aktivity, které – vedle marketingových  – potřebuje turistický region Slovácko co nejdříve řešit.

4. 2. 2021

Helena Mráčková
oddělení komunikace a vztahů s veřejností
577 043 191, 731 555 179