Na zámek Vsetín se vrací adventní kouzlení

8. 12. 2022

Na úžasnou atmosféru Vánoc, lidové zvyky, řemesla, dobroty a spoustu další zábavy láká tradiční Zámecké adventní kouzlení, které proběhne v neděli 11. prosince v Muzeu regionu Valašsko na zámku Vsetín.

Akce startuje ve 14 hodin a během následných tří hodin nabídne osvědčený program pro celou rodinu. „Návštěvníci se setkají s tajemnými adventními bytostmi luckami a matičkou, budou si moci nechat věštit budoucnost z litého vosku, nakoupit na jarmarku rukodělných výrobků, vytvořit andělíčka či ptáčka ve výtvarných dílničkách, ochutnat vánoční perníčky nebo se vydat na oblíbenou pátračku po zámku a soutěžit o volné vstupenky do dětského centra Džungle,“ nastínila kurátorka akce Lenka Šemorová.

Odpolednem budou provázet krásné písničky v podání pěveckého souboru KOS z Nového Jičína a dětského sboru Studeňáček. Dobře postaráno bude i o chuťové buňky návštěvníků. Ti si budou moci v rámci zakoupeného vstupného projít všechny expozice, výstavy a další prostory zámku, včetně věže. „Zámecké adventní kouzlení poslední dva roky neproběhlo z důvodu epidemiologických opatření a my jsme moc rádi, že ho letos můžeme lidem konečně znovu nabídnout. Akce vždy patřila k nejúspěšnějším v rámci našeho muzea a pevně věříme, že na to navážeme i letos. Všechny tímto co nejsrdečněji zveme,“ pozvala Šemorová.

Další podrobnosti najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz a Facebooku nebo Instagramu @muzeumregionuvalassko.

 

 

Jiří Koňařík

Propagační pracovník Muzea regionu Valašsko

konarik@muzeumvalassko.cz

tel. 571 411 690, 605 509 928

 

www.muzeumvalassko.cz

@muzeumregionuvalassko

tz---na-zamek-vsetin-se-vraci-adventni-kouzleni--1-.jpg
tz---na-zamek-vsetin-se-vraci-adventni-kouzleni--2-.jpg
tz---na-zamek-vsetin-se-vraci-adventni-kouzleni--3-.jpg
tz---na-zamek-vsetin-se-vraci-adventni-kouzleni-4-.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap