Na udělení medaile ministerstva školství navrhuje Zlínský kraj Evu Čapkovou

  26.1.2021
Na udělení medaile ministerstva školství navrhuje Zlínský kraj Evu Čapkovou

ZLÍN - Krajská rada vyjádřila souhlas s podáním návrhu na udělení stříbrné Medaile Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky v prvním stupni Mgr. Evě Čapkové, ředitelce Dětského domova a Základní školy Vizovice. Informovala o tom radní Zlínského kraje Zuzana Fišerová, která má ve své kompetenci školství a kulturu.

„Stříbrná medaile prvního stupně je ministerstvem školství udělována za dlouhodobé vynikající působení v oblasti školství nebo za mimořádně záslužný čin při zlepšování podmínek pro výchovu a vzdělávání. Paní ředitelka Čapková tyto podmínky po všech stránkách maximálně splňuje a považujeme ji za velmi vhodného kandidáta na ocenění,“ řekla radní Zuzana Fišerová.

Medaile se udělují zpravidla u příležitosti Dne učitelů 28. března.

Ve zdůvodnění návrhu se mimo jiné uvádí:  Paní Eva Čapková, ředitelka Dětského domova a Základní školy Vizovice, působí ve školství od roku 1983, nejdříve jako vychovatelka v dětském domově, učitelka a od roku 2003 jako ředitelka organizace, která sdružuje dětský domov a základní školu vzdělávající žáky s lehkým mentálním postižením, více vadami či autismem. Za léta působení ve funkci ředitelky se jí podařilo nejen celkově rekonstruovat budovu dětského domova, ale také dále průběžně zkvalitňovat život dětí v domově; bylo vybudováno sportovní hřiště, outdoorový areál, revitalizována zahrada. Snahou paní ředitelky je vytvořit pro děti prostředí, které se v maximální možné míře přibližuje běžné rodině.

V období mimořádných změn v organizaci činnosti školy a především dětského domova za ztížených hygienicko-epidemiologických podmínek souvisejících s COVID-19 se Eva Čapková příkladně zapojila do řešení aktuální situace, zajišťovala mimořádná organizační a personální opatření a pomoc při výuce dětí distanční formou vzdělávání.

  

26. 1. 2021

Další informace:
Mgr. Helena Mráčková
oddělení komunikace a vztahů s veřejností
577 043 191, 731 555 179
helena.mrackova@kr-zlinsky.cz

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí, středa 8:00 - 17:00
všechna pracoviště vč. podatelny

  • úterý, čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
podatelna krajského úřadu
(ostatní pracoviště pouze po objednání)
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap