Na Středním odborném učilišti Uherský Brod vykročili vstříc novému školnímu roku

7. 9. 2020

Také na Středním odborném učilišti Uherský Brod začal 1. září nový školní rok, rok plný společné práce. Každý ze studentů svůj první den prožíval jinak. Ostřílení žáci vyšších ročníků vše řešili s nadhledem a problém jim dělalo snad jen včasné vstávání. Jiné to bylo u „prvňáků“. Při vstupu do nového prostředí mnohé provázel pocit nejistoty, ba dokonce strachu. „Určitě není čeho se bát,“ řekl v  úvodu svého přivítání všem studentům ředitel školy Jiří Polanský. „Hlavním cílem naší školy s  tradicí je připravit své žáky na produktivní život, nebo další studium.  Můžete se těšit na příjemné a útulné prostředí svých tříd, velmi dobré materiální vybavení školy, moderní odborná pracoviště a hlavně na vstřícné a milé učitele. Pro nový školní rok jsme pro Vás připravili mnoho aktivit, které doplní už tak zajímavou výuku. Jedná se o přednášky odborníků z praxe, exkurze, zájmové kroužky, návštěvy kin a divadel, pravidelně se účastníme aktivit pořádaných Zlínským krajem a městem Uherský Brod. Škola je zapojena také v mnoha projektech, které pomáhají našim studentům rozvíjet požadované kompetence a zlepšovat materiální zázemí školy,“ dodal ředitel Polanský.

Nové studenty přišli v tento výjimečný den pozdravit také radní Zlínského kraje Miroslav Kašný, starosta města Uherský Brod Ferdinand Kubáník a poslanci Parlamentu ČR Jaroslav Holík a Marek Novák, kteří popřáli žákům, aby jim nadšení pro vzdělání vydrželo celý život, aby se ve škole cítili bezpečně a aby získali znalosti, které jim usnadní vstup do praktického života. Zaměstnancům popřáli mnoho trpělivosti, zdraví a dostatek energie k zajištění zdárného průběhu školního roku.

Eva Jurásková
Střední odborné učiliště