Na kterých krajských silnicích se letos plánují úplné uzavírky?

3.3.2020
Na kterých krajských silnicích se letos plánují úplné uzavírky?

ZLÍNSKÝ KRAJ – O plánu letošních uzavírek na silnicích ve Zlínském kraji byli na krajském úřadě informováni zástupci institucí, které mají na starosti dopravu.

„Hovořilo se i o úplných uzavírkách, které se letos chystají na silnicích II. a III. třídy, jejichž majetkovým správcem je Ředitelství silnic Zlínského kraje,“ informoval náměstek hejtmana Zlínského kraje pro dopravu Pavel Botek.

„V tuto chvíli předpokládáme, že na silnicích II. a III. třídy budou během letošní stavební sezony probíhat práce na 18 investičních stavbách. Jen na čtyřech z nich počítáme s úplnými uzavírkami pro veškerý provoz a se stanovením objízdných tras. Na většině ostatních staveb budou pouze částečné uzavírky, zpravidla se světelnou signalizací a střídavým provozem vozidel v jednom jízdním pruhu,“ uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý, který se jednání také zúčastnil.

Kde se letos plánuji úplné uzavírky na silnicích II. a III. třídy

Okres

Silnice

Období

Loukov

KM

II/150

březen – listopad

Tučapy

UH

III/4275

duben – listopad

Mistřice

UH

III/49728

duben – říjen

Ludslavice

KM

III/43826

duben – srpen

Pro nákladní dopravu budou platit úplné uzavírky navíc ještě v Rokytnici (ZL), na silnici od hranice Olomouckého kraje do Bystřice pod Hostýnem (KM) a v Lutopecnách (KM). Z důvodu výstavby jihovýchodního dálničního obchvatu Otrokovic platí úplné uzavírky také na krajské silnici III/4973 v okolí Kvítkovic.

„Přesnější informace k uzavírkám na silnicích II. a III. třídy zveřejňujeme na internetových stránkách www.rszk.cz obvykle až ve chvíli, kdy je vydáno rozhodnutí příslušných silničních správních orgánů a jsou známy termíny zahájení a ukončení dopravního omezení,“ dodal ředitel ŘSZK.

Zákresy plánovaných investičních staveb ŘSZK obsahuje mapa ve formátu PDF, která je přílohou této tiskové zprávy.

Zpracováno s využitím tiskové zprávy Ředitelství silnic Zlínského kraje

3. 3. 2020