Na krajském úřadě zasedal Krajský parlament dětí a mládeže

12.1.2016
Na krajském úřadě zasedal Krajský parlament dětí a mládeže

ZLÍN – Zasedání Krajského parlamentu dětí a mládeže Zlínského kraje se v pondělí 11. ledna uskutečnilo v krajském sídle. Na programu byly zejména volba nového místopředsedy, zhodnocení roku 2015 a představení výsledků práce jednotlivých výborů krajského parlamentu.

„Existenci školních parlamentů a krajského parlamentu dětí a mládeže považuji za velmi důležitou, protože jsou pro vedení škol, respektive kraje, partnerem pro jednání a vzájemnou komunikaci,“ řekl v úvodu zasedání krajský radní pro školství, mládež a sport Petr Navrátil, který přítomným členům popřál hodně zdaru do nového roku a poté odpovídal na jejich dotazy.

Členy Krajského parlamentu dětí a mládeže Zlínského kraje jsou zástupci všech typů škol, školských zařízení, domů dětí a mládeže, středisek volného času i dalších nepolitických spolků či organizací sdružujících děti a mládež. Cílem krajského parlamentu je vytvářet dostatečný prostor pro diskuzi mladých lidí a jejich spoluúčast na společenském a politickém životě ve Zlínském kraji, vhodným způsobem upozorňovat na problémy mládeže v kraji a prezentovat zájmy dětí a mládeže v oblasti vzdělání, využití volného času, sportu či kultury.

Zpracoval: Jan Vandík

12. 1. 2016

Renata Janečková
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz

Fotografie č. 2 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 3 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 4 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 5 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 6 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 7 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 8 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 9 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 10 (foto: Ludvík Valouch)

.zip Fotografie ke stažení 14941,29 kB

• podatelna@kr-zlinsky.cz

Odkazy

Právní poradna - linka 199  |  Bezkorupce ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje zlk.neziskovka.cz - neziskové organizace ve Zlínském kraji Průmyslová zóna Holešov Jednotné územní plány a územně analytické podklady Inovace - Inovační portál Zlínského kraje Technologické inovační centrum Zlínský kraj - Východní Morava Energetická agentura Poradenská aplikace pro žáky středních a základních škol Program rozvoje obcí – aplikace OBCEPRO Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o.