Na kraji se radili o romské integraci

15.11.2017
Na kraji se radili o romské integraci

ZLÍN - Romští poradci městských úřadů a neziskových organizací zabývajících se romskou integrací jednali v sídle Zlínského kraje především o aktuálních změnách v zákoně o pomoci v hmotné nouzi. Jednání se zúčastnila také radní Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.

„V problematice romské integrace je řada nových věcí, jako například veřejná služba a zpřísněné podmínky pro získání sociálních dávek. Je tedy třeba o této aktuální legislativě informovat poradce, kteří mají v obcích s rozšířenou působností na starosti romskou otázku a sociálně vyloučené osoby," přiblížila obsah jednání radní Michaela Blahová.

„Také došlo k výměně zkušeností, co se osvědčuje v jednotlivých lokalitách, protože zatímco Zlín problematiku romské integrace v podstatě řešit nemusí, jiná situace je v Holešově, Vsetíně, Valašském Meziříčí, Uherském Brodě či v Kunovicích," řekla Michaela Blahová.

S tím, jak funguje veřejná služba a vyplácení příspěvku na živobytí v poukázkách seznámil přítomné poradce Pavel Pinďák, vedoucí oddělení Úseku nepojistných sociálních dávek Úřadu práce. O pilotním ověření sociálního bydlení v Otrokovicích pohovořil Kamil Hric, vedoucí oddělení sociální pomoci Městského úřadu Otrokovice.

Zpracovala Helena Mráčková

15. 11. 2017