NA KOLE OKOLO HALUZIC A DNEM BUDOUCÍ PŘEHRADY

30. 6. 2021

Tam, kde jsou dnes zelené stráně a bělokarpatské louky v okolí Vlachovy Lhoty, má kolem roku 2030 vzniknout vodní dílo Vlachovská přehrada. Pojďme se spolu projet krásným koutem Zlínska a Luhačovicka ze Slavičína, okolím Haluzic a na dno budoucí přehrady.

30kilometrový výlet na kole začíná ve Slavičíně, kde je nově zrekonstruovaný Zámek Wichterle, v jehož parku si můžete dát piknik nebo si poslechnout básně z Poeziomatu. Až se pokocháte krásným městečkem, vydejte se po cyklotrase č. 46 směrem na Lipovou.

Nádherné výhledy začínají u obce Haluzice. Je to nejvýše položená, ale také nejmenší obec bývalého okresu Zlín. Pokračujte k Loučce a Újezdu u Valašských Klobouk, kde se pokocháte pohledem na Vizovické vrchy.

Mezi pastvinami s pasoucími se kravičkami dojedete až k rozcestí Planodíly. Na dohled budete mít říčku Vláru, v jejímž údolí má kolem roku 2030 vzniknout vodní nádrž Vlachovice. Její plocha zabere více než 200 hektarů luk a polí okolí říčky. Až se projedete dnem budoucí přehrady, vydejte se přes Vlachovice a Vrbětice zpět do Slavičína.

Bavil vás dnešní výlet? Další najdete na webu zlinsko-luhacovicko.cz v sekci Výlety. Na kole, pěšky i na vodní hladině.

Náš tip: Kdybyste chtěli poznat místní lidovou architekturu a podívat se na místa, kde se dodnes suší bylinky a ovoce v prastarých sušírnách, nepropásněte Den otevřených sušíren ve Vlachovicích, který letos bude 11. září a pořádá ho spolek Dokopy. Po naučné stezce mezi sušírnami se můžete projít kdykoliv.

Foto: José Bělaška

www.ccrvm.cz

www.vychodni-morava.cz

www.facebook.com/vychodnimorava

zlluha-mezi-slavicinem-a-lipovou.jpg
zamek-wichterle.jpg
zlluha-kousek-u-rozcesti-planodily.jpg
zlluha-prijezd-na-dno-prehrady.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap