Na kola si nasedneme, vinohrady projedeme

26. 4. 2019

Uherské Hradiště – Projet na kole nebo pěšky projít přes vinohrady, navštívit známá a zajímavá místa a ochutnat víno od místních vinařů – to vše můžete zažít v sobotu 27. dubna 2019 při otevírání cyklostezek, které je součástí akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska.

Registrace začíná v sobotu 27. 4. 2019 od 8.30 hod na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti, zahájení a starty jednotlivých stezek pak proběhnou od 9.30 hod. Registrační poplatek je 50,- Kč, děti do 15 let startují zdarma. Součástí poplatku je registrační pásek a brožura s popisem tras a mapkou.

Připraveno je devět tras, z toho sedm cyklistických a dvě pěší. Názvy tras jsou odvozeny od jmen vinných odrůd nebo po obcích či regionech, kterými tyto trasy vedou.

„Jsme rádi, že do našeho regionu přijíždí otevírat cyklostezky lidé z celé republiky, pozorujeme i narůstající zájem místních obyvatel. Na trasy vyjíždějí kromě cyklistů na klasických kolech i ti na elektrokolech nebo koloběžkách, na pěší trasy se zase vydávají rodiny s kočárky. Snažíme se prostě, aby si u nás každý vybral tu svoji trasu“, dodává Ing. Stanislav Blaha, starosta města Uherské Hradiště a předseda správní rady Regionu Slovácko.

V obcích Velehrad a Salaš, kterými některé trasy procházejí, budou v sobotu 27. 4. probíhat akce připomínající osvobození těchto obcí, takže účastníci otevírání stezek zde mohou potkat vojáky v dobovém oblečení a s historickými zbraněmi, kteří předvedou např. bojové ukázky střetu německých vojáků, rumunských vojáků a partyzánů.

Po dojezdu je od 15:30 na Masarykově náměstí připraven kulturní program a malý vinný trh, který nabídne vína od osmi vinařů z jednotlivých tras.

Akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska, která je finančně podpořena městem Uherské Hradiště a Vinařským fondem, je součástí seriálu akcí Krajem vína 2019, který letos zahrnuje 10 akcí.

Kontakty:
Hana Patková, Městské informační centrum Uherské Hradiště, patkova@uherske-hradiste.cz, tel.: 572 525 529, 605 203 053, www. uherske-hradiste.cz
Mgr. Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., T: 577 043 900,
E: petra.psotkova@vychodni-morava.cz , www.facebook.com/vychodnimorava
Ing. Zdeněk Urbanovský, tiskový mluvčí CCRVM, T: 733 16 16 71, turistika@vychodni-morava.cz

na-kole-vinohrady-tupesy.jpg

web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.