Muzikant Jiří Pavlica osobností Zlínského kraje za rok 2011

  4.5.2012
Muzikant Jiří Pavlica osobností Zlínského kraje za rok 2011

KROMĚŘÍŽ – Hudebník, skladatel a vedoucí souboru Hradišťan Jiří Pavlica byl ve čtvrtek večer vyhlášen osobností Zlínského kraje za rok 2011. Stalo se tak ve Sněmovním sále Arcibiskupského zámku v Kroměříži při slavnostním večeru, který organizačně zajišťuje agentura Jiřího Králíka. Ta je také pořadatelem ankety, a to již od roku 2006. Protože se Jiří Pavlica nemohl zúčastnit osobně, cenu za něj převzala jeho manželka s dětmi.

Do reprezentačních historických prostor kroměřížské rezidence byly pozvány nominované osobnosti a také nejvyšší představitelé Zlínského kraje. Do první řady zasedli hejtman Stanislav Mišák, statutární náměstek Libor Lukáš, radní Milena Kovaříková, Taťána Nersesjan a Josef Slovák. Nechyběli ani krajští zastupitelé, starostka města Kroměříže, zástupci významných firem a další hosté.  

„Občany, jejichž význam, čin nebo postavení přesahuje regionální úroveň, mohou do soutěže přihlásit členové krajského zastupitelstva, poslanci a senátoři za Zlínský kraj, zástupci měst a obcí, novináři i vítězové ankety z minulých let. Tito navrhovatelé letos sestavili seznam čítající celkem dvaceti čtyř jmen a potom jednotlivým kandidátům přidělovali body. Po jejich sečtení vzešel vítěz,“ sdělil princip soutěže Jiří Králík.

Hejtman Stanislav Mišák vyzdvihl záměr pořádající agentury „objevovat“ v kraji úctyhodné osobnosti ze všech oborů lidské činnosti, kterých je určitě mnohem víc, než obsáhnou nominace v této anketě. Každopádně je to podle něj pozitivní iniciativa, jak si všímat lidí kolem sebe a vážit si toho, co umí a co dělají.

V první desítce nejvíce „bodovaných“ osobností – bez stanovení pořadí – figurují kromě Jiřího Pavlici také:

 • Vladimír Maděra - nejstarší žijící veterán výsadkových vojsk ve Zlínském kraji, autor rozsáhlého díla o působnosti čs. jednotek ve II. svět. válce, nositel 48 státních a vojenských vyznamenání, oceněn i anglickou vládou.
 • Jiří Bakala – lékař, který celá desetiletí pracoval v Krajské nemocnici T. Bati a zpracoval její historii. Je předsedou krajského spolku lékařů a držitelem nejvyššího kardiologického vyznamenání Libeňského medaile za přínos pro rozvoj nukleární kardiologie v ČR.
 • Zdeňka Wasserbauerová – členka Sdružení Šance – sdružení rodičů a přátel hematologicky a onkologicky nemocných dětí, o.s., Nadace pro transplantaci kostní dřeně; nejvíce úsilí věnuje rozšiřování Českého registru dárců kostní dřeně.
 • Jiljí Hartinger – malíř krajinář, který se zaměřuje na Valašsko, v současnosti hlavně na jeho tradice; v jeho díle se projevuje hlavně meditativní rozměr a abstrakce.
 • Jiří Gatěk – přednosta chirurgického oddělení Nemocnice Atlas, výzkumná činnost v oblasti chirurgie, dlouhodobě vysoká úroveň práce na oddělení, výchova mladých lékařů.
 • Helena Grossmannová – zkušená lékařka, expertka na komplikované porody, předporodní a nastávající péči. Obětavá celoživotní práce pro Krajskou nemocnici T. Bati a.s. a Centrum reprodukční medicíny ve Zlíně.
 • Karel Košárek – klavírní virtuos, zakladatel festivalu MUSICA HOLEŠOV, aktivní spolupráce s Filharmonií B. Martinů ve Zlíně, vítěz mnoha hudebních soutěží, reprezentuje Zlínský kraj v Evropě a v celém světě.
 • Miroslav Lukšík – generální ředitel Pozemního stavitelství Zlín, a.s., prezident Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje, aktivní zapojení do kultury a obecně prospěšných aktivit.
 • Alois Samohýl – in memoriam – jedna z nejvýraznějších osobností v podnikatelské sféře, aktivně se zapojil do veřejného života, přispěl k rozvoji Škoda Auto, Barum Rally a učňovského školství.

 

Zpracovala: Helena Mráčková

 4. 5. 2012

 Další informace:
Sýkorová Dvorníková Gabriela
tisková mluvčí
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161                                

Foto k tiskové zprávě 2 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 3 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 4 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 5 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 6 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 7 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 8 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 9 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 10 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 11 (foto: Petr Zákutný)

Dokumenty ke stažení

.zip Fotografie v tiskovém rozlišení 12413,48 kB

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

 • Pondělí 8:00 - 17:00
 • Úterý 8:00 - 15:00
 • Středa 8:00 - 17:00
 • Čtvrtek 8:00 - 15:00
 • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.