Muzeum zve na on-line výstavu meteoritů

  3.2.2021
Muzeum zve na on-line výstavu meteoritů

Muzeum zve na on-line výstavu meteoritů


Další zajímavou virtuální výstavu zpracovanou odbornými pracovníky Hvězdárny Vsetín najdete aktuálně v on-line sekci na webových stránkách Muzea regionu Valašsko. Nese název Meteority na hvězdárně a přináší zajímavý pohled do světa „vesmírných těles, na zem spadlých“.
Muzejní on-line galerii najdete na webu www.muzeumvalassko.cz v sekci Virtuální výstavy. Ta v současné době nabízí 25 zajímavých titulů napříč obory, kterými se zabývají pracovníci Muzea regionu Valašsko.
Jedna z jeho pěti poboček Hvězdárna Vsetín se tentokrát rozhodla zprostředkovat lidem prohlídku výstavky vzácných meteoritů z různých koutů planety, která je zde při běžném provozu k vidění od jara loňského roku. Najdete v ní fotografie jednotlivých exponátů s krátkým doprovodným textem a informace o nejzajímavějších nálezech i pozorovaných úkazech z různých koutů planety.
K nejvzácnějším exponátům patří tzv. lunární (Lunait) a marsovské (Schergottit) meteority. „Jedná se o sekundární meteority, které vznikly tak, že jiný meteorit nejprve narazil do Měsíce či Marsu a vyvržený materiál se dostal k nám na Zemi,“ přiblížil odborný pracovník Hvězdárny Vsetín Martin Leskovjan. Prohlédnout si můžete například i úlomek „mediální celebrity“ meteoritu Chelyabinsk, který zazářil 15. února 2013 nad stejnojmenným ruským městem a obrázky jeho pádu tehdy obletěly celý svět.
Kromě sekce Virtuální výstavy najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz i spoustu další on-line zábavy. Můžete si zahrát zajímavé hry pro děti i dospělé, prohlédnout si unikátní snímky z muzejního archívu, stahovat časopisy zdarma nebo získat podrobné informace o počasí na Vsetíně.

 

Jiří Koňařík
Propagační pracovník
konarik@muzeumvalassko.cz
tel. 571 411 690, 605 509 928


Muzeum regionu Valašsko
www.muzeumvalassko.cz
Facebook / Instagram @muzeumregionuvalassko

tz---muzeum-zve-na-on-line-vystavu-meteoritu-2.jpg
tz---muzeum-zve-na-on-line-vystavu-meteoritu-3.jpg
tz---muzeum-zve-na-on-line-vystavu-meteoritu-4.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny (včetně podatelny)

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky