Muzeum zve na dernisáž výstavy Milana Ošťádala

20.4.2022
Muzeum zve na dernisáž výstavy Milana Ošťádala

Poslední příležitost prohlédnout si úspěšnou výstavu profesionálního fotografa Milana Ošťádala mají návštěvníci Muzea regionu Valašsko na zámku Vsetín. V neděli 24. dubna ji uzavře slavnostní dernisáž, která proběhne od 15 hodin v Mramorovém sále. O hudební doprovod se postará známá vsetínská hudebnice Marie Davidová.

Milan Ošťádal (nar. 1960) absolvoval obor fotograf na odborném učilišti v Brně. Své profesi se věnuje už přes 40 let, během kterých vystřídal několik působišť. Od roku 2005 je zaměstnancem Muzea regionu Valašsko, kde se mimo práce fotografa věnuje i správě a digitalizaci fotoarchivu.

Na výstavě v zámku Vsetín je vůbec poprvé k vidění výběr z jeho celoživotní fotografické tvorby, od analogové až po digitální. „Součástí je také velkoformátová projekce zachycující jeden z jeho typických experimentů Shell – zázrak tvoření, ukázka nejrůznějších historických i současných fotoaparátů, interaktivní průvodce či několik zajímavých tipů na domácí fotoexperimenty,“ uvedla kurátorka výstavy Olga Méhešová.

Kromě fotografií Milana Ošťádala si můžete prohlédnout i další dvě výstavy Kraslice a výšivka z Rožnovska a Malba / sklo / design. Při návštěvě zámku Vsetín rozhodně nevynechejte ani stálou expozici o Valašsku, krásnou vyhlídku ze zámecké věže či Templářský sklípek s rytířskou hernou. Podrobnější informace najdete na www.muzeumvalassko.cz a @muzeumregionuvalassko.

Jiří Koňařík, autor zprávy

Propagační pracovník Muzea regionu Valašsko