Muzeum vydalo další Acta Carpathica

  22.4.2021
Muzeum vydalo další Acta Carpathica

Spoustu zajímavého čtení pro odborníky i laiky přináší nové číslo časopisu o přírodě západních Karpat – Acta Carpathica Occidentalis (ACO), který společně vydávají Muzeum regionu Valašsko a Muzeum jihovýchodní Moravy. Objednávat můžete z pohodlí svého domova v on-line knihkupectví na stránkách www.muzeumvalassko.cz nebo z obchodu na Facebooku a Instagramu @muzeumregionuvalassko.

 

Nové číslo muzejního časopisu přináší 100 stran zajímavostí ze světa přírody, do něhož můžete nahlédnout z pohledu různých přírodovědných oborů jako zoologie, botanika či entomologie. Nechybí ani ekologická témata nebo články o roli člověka v přírodních procesech kolem nás. To vše se zaměřením na oblast západních Karpat. „Jako vždy jsme se snažili najít ideální poměr mezi odborností a čtivostí tak, aby si přišel na své každý čtenář, který má rád přírodu a chce se o ní dozvědět něco nového a zajímavého,“ uvedl výkonný redaktor časopisu ACO Lukáš Spitzer z Muzea regionu Valašsko.

 

Časopis vychází jednou ročně, cena je 130 Kč. Běžně je k dostání na pobočkách Muzea regionu Valašsko, při současných koronavirových opatřeních je ale zatím jedinou možností, nechat si ho zaslat poštou. „Objednávat můžete v našem on-line knihkupectví na stránkách www.muzeumvalassko.cz, v sekci Pro návštěvníky/Publikace a periodika (http://www.muzeumvalassko.cz/publikace-a-periodika/acta-carpathica-occidentalis-11-2020-priroda-zapadnich-karpat – pozn. red). Děkujeme za přízeň v této složité době a pevně věříme, že si užijete příjemné čtení o krásách, tajích i vzájemných vztazích v přírodě západních Karpat,“ sdělil Spitzer.

 

V sekci Muzeum on-line na stránkách www.muzeumvalassko.cz můžete získat časopis ACO dokonce zdarma. Jde o některá starší vydání, která lze, stejně jako v případě dalších současných muzejních periodik Valašsko – vlastivědná revue a Acta Musealia, bezplatně stáhnout v PDF formátu. K objednání, stažení, přečtení i hraní je toho ale na stránkách Muzea regionu Valašsko mnohem více. 

 

Autor zprávy

Jiří Koňařík

Propagační pracovník Muzea regionu Valašsko

konarik@muzeumvalassko.cz

tel. 571 411 690

www.muzeumvalassko.cz

Facebook / Instagram @muzeumregionuvalassko

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky