MUZEUM VYCHÁZÍ PRÁZDNINOVÝM NÁVŠTĚVNÍKŮM MAXIMÁLNĚ VSTŘÍC

2. 7. 2020

Vstříc návštěvníkům i snaze oživit cestovní ruch vychází s obdobím prázdnin a dovolených také Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně a připojilo se spolu s Krajskou galerií výtvarného umění ve Zlíně do kampaně Zlínský kraj dětem. Od nejmenších dětí až po ty větší do 18 let budou moci navštěvovat úplně zadarmo zlínské výstavy a expozici Princip Baťa, Muzeum luhačovického Zálesí, Národní kulturní památník na Ploštině i hrad Malenovice s jeho výstavami a expozicemi. Studenti budou na recepcích a pokladnách pouze požádáni o předložení dokladu potvrzujícího věk držitele. Tato mimořádná akce se nevztahuje na komentované prohlídky zlínského mrakodrapu a Baťův výtah, a také na doprovodné programy a dílny pro děti.

„Uvědomujeme si potřebu přitáhnout v nadcházejících měsících do regionu i města návštěvníky, které po drastickém propadu minulých měsíců potřebuje nejen sektor kultury, ale i dalších služeb, jež s tím souvisejí,“ uvedl ředitel muzea Mgr. Pavel Hrubec. „Je to také vstřícné gesto těm rodičům, které ztráty způsobené koronavirovou krizí hodně zasáhly, a zvažují dnes každou vydanou korunu.“

Muzeum se také zapojilo do celostátního projektu České léto, vytvořeného operátorem T-Mobile. V samotných objektech muzea bude pro návštěvníky připravena exkluzivní datová nabídka od společnosti T-Mobile – data na 24 hodin zdarma. Tu získá návštěvník po odeslání SMS nebo prostřednictvím QR kódu vyvěšeného v objektech.

Třetí prázdninovou výhodu nabízí Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně předplatitelům iDnes Premium. Na ty z nich, kdo navštíví během prázdnin expozici Princip Baťa, bude po předložení unikátního registračního kódu čekat bonus v podobě výpravného katalogu obuvnického muzea s názvem Docela obyčejné boty – boty neobyčejně zvláštní.

Především malé návštěvníky a rodiny s dětmi pak kromě volných vstupů láká oddělení muzejní pedagogiky muzea na mimořádně bohatou nabídku doprovodných programů a dílen ke svým výstavám a expozicím. Kompletní nabídka je vyvěšena na webu muzea www.muzeum-zlin.cz i na facebooku.

ing. Silvie Lečíková

vedoucí  obchodního oddělení MJVM

Vavrečkova 7040

14|15 BAŤŮV INSTITUT