Muzeum rozšířilo svůj digitální fotoarchiv

  13.5.2021
Muzeum rozšířilo svůj digitální fotoarchiv

Už bezmála 54 000 unikátních historických snímků obsahuje fotoarchiv Muzea regionu Valašsko v sekci Muzeum on-line na stránkách www.muzeumvalassko.cz. Určeny jsou pouze k prohlížení, zájemci však mají možnost požádat si o zaslání snímků v tiskové kvalitě.

Muzeum regionu Valašsko zpřístupňuje na web snímky ze svého bohatého sbírkového fondu od jara loňského roku. Archiv v sekci Muzeum on-line momentálně čítá přesně 53 647 historických fotografií. Snímky nejsou volně k použití a jsou proto opatřeny vodoznakem. „Pokud byste je chtěli získat bez něj a v tiskové kvalitě, například do publikací, diplomových prací a podobně, můžete nás kontaktovat na adrese spitzerova@muzeumvalassko.cz,“ uvedl zástupce ředitele Muzea regionu Valašsko Lukáš Spitzer.

Muzeum hodlá svůj on-line archiv nadále rozšiřovat o nové fotografie, jak budou postupně přibývat do jeho sbírek. Zároveň žádá veřejnost o pomoc při upřesňování informací k již zveřejněným snímkům. „Pokud naleznete chybu či jiný nedostatek, neváhejte a napište e-mail na adresu spitzerova@muzeumvalassko.cz. Při komunikaci se správcem archivu prosím užijte číslo fotografie. Za každou pomoc budeme moc vděčni,“ vzkázal Spitzer.

Kromě digitálního fotoarchivu najdete v on-line sekci na stránkách www.muzeumvalassko.cz i spoustu dalších zajímavostí a zábavy. Hlavně pro děti je určen herní portál Muzeum nás baví s astronomickou a environmentální tématikou či virtuální lektorská dílna Hrajeme si s muzeem. Můžete si také stáhnout zdarma oblíbené muzejní časopisy nebo se podívat, jaké je a bude počasí na Vsetíně. Velmi oblíbené jsou také Virtuální výstavy, které se během koronavirové pauzy rozrostly na tři desítky zajímavých titulů.

 

Podfoto:

V digitálním on-line fotoarchivu Muzea regionu Valašsko najdete i několik unikátních záběrů návštěvy tehdejšího ministra zahraničí Jana Masaryka ve Velkých Karlovicích z roku 1947.

  

Jiří Koňařík, autor zprávy

Propagační pracovník Muzea regionu Valašsko

konarik@muzeumvalassko.cz

tel. 571 411 690, 605 509 92

 

www.muzeumvalassko.cz

Facebook / Instagram @muzeumregionuvalassko

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky