Muzeum regionu Valašsko vydalo publikaci VSETÍN V DOBĚ OKUPACE

U příležitosti osvobození Města Vsetína vydali pracovníci Muzea regionu Valašsko zajímavou a čtivou brožuru o okupaci. Účelem není nahradit popis vojenství na Vsetínsku, ale spíše stručně popsat historii regionálního příhraničního města v období německé okupace.

První část je věnovaná vývoji Vsetínské Zbrojovky. Právem jsou naši rodiče a prarodiče hrdí. Podnik se během své existence zařadil mezi nejlepší výrobce v oboru na našem území a šířil jméno města i v zahraničí. Hlavní část publikace je text o nacistické okupaci, odboji a osvobození Vsetína, který pochází z pera PhDr. Ladislava Baletky.

„Se vší skromností musím říci, že se nám publikace vydařila. Témata, která jsou ve stručnosti popsaná, udrží čtenářovu pozornost a lze si zapamatovat i některá zajímavá data, na které může být nejeden vsetíňák hrdý. Velké poděkování patří spoluautorovi panu Janišovi, který nejenom, že s námi spolupracoval na publikaci, ale velký kus práce odvedl i na realizaci expozice Když mne brali za vojáčka,“ popisuje jeden z autorů publikace, Pavel Mašláň z Muzea regionu Valašsko Vsetín.

Nová publikace VSETÍN V DOBĚ OKUPACE je k dispozici ve Vsetínském zámku. Expozice Brali mne za vojáčka je mimo pondělí otevřená denně od 9 – 17 hodin. Kontaktní osoba: Mgr. Pavel Mašláň, Tel.: 571 411 690,  maslan@muzeumvalassko.cz www.muzeumvalassko.cz, info@muzeumvalassko.cz.