Muzeum regionu Valašsko vydalo publikaci VSETÍN V DOBĚ OKUPACE

U příležitosti osvobození Města Vsetína vydali pracovníci Muzea regionu Valašsko zajímavou a čtivou brožuru o okupaci. Účelem není nahradit popis vojenství na Vsetínsku, ale spíše stručně popsat historii regionálního příhraničního města v období německé okupace.

První část je věnovaná vývoji Vsetínské Zbrojovky. Právem jsou naši rodiče a prarodiče hrdí. Podnik se během své existence zařadil mezi nejlepší výrobce v oboru na našem území a šířil jméno města i v zahraničí. Hlavní část publikace je text o nacistické okupaci, odboji a osvobození Vsetína, který pochází z pera PhDr. Ladislava Baletky.

 „Se vší skromností musím říci, že se nám publikace vydařila. Témata, která jsou ve stručnosti popsaná, udrží čtenářovu pozornost a lze si zapamatovat i některá zajímavá data, na které může být nejeden vsetíňák hrdý. Velké poděkování patří spoluautorovi panu Janišovi, který nejenom, že s námi spolupracoval na publikaci, ale velký kus práce odvedl i na realizaci expozice Když mne brali za vojáčka,“ popisuje jeden z autorů publikace, Pavel Mašláň z Muzea regionu Valašsko Vsetín.

Nová publikace VSETÍN V DOBĚ OKUPACE je k dispozici ve Vsetínském zámku. Expozice Brali mne za vojáčka je mimo pondělí otevřená denně od 9 – 17 hodin. Kontaktní osoba: Mgr. Pavel Mašláň, Tel.: 571 411 690,  maslan@muzeumvalassko.cz www.muzeumvalassko.cz, info@muzeumvalassko.cz.

 

aktualizováno: 23.5.2013

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky