Muzeum nabízí: Vytvořte si vlastní slivovici

23.10.2022 - 23.10.2022
zámek Kinských ve Valašském Meziříčí
Muzeum regionu Valašsko, p. o.
571 411 690, 605 509 928
www.muzeumvalassko.cz

 

 

Na běžné poměry netradiční, pro Valašsko však vcelku příznačnou výtvarnou dílnu připravilo Muzeum regionu Valašsko na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. V neděli 23. října si tady budete moci přijít vyrobit svou vlastní láhev či skleničku na slivovici. Součástí je i komentovaná prohlídka výstavy Po kalíšku dáme v doprovodu kurátorky Kamily Valouškové.

Akce se uskuteční od 15 do 18 hodin. „V dílně budeme malovat skutečnými vypalovacími sklářskými barvami láhve či skleničky na pálenku. Kromě vlastní kreativity bude možné využít i předloh dle dobových etiket či návrhů regionálních malířů. Zájemci si mohou donést i své vlastní sklo. Hotové výrobky pak budou k vyzvednutí po vypálení od úterý 25. října,“ uvedla hlavní organizátorka akce Kamila Valoušková (na snímku).

Ta vezme účastníky akce i na komentovanou prohlídku výstavy Po kalíšku dáme, která je v zámku Kinských k vidění v rámci jednoho celku společně s oceňovanou výstavou Někdo to rád sušené. „Kromě zajímavostí o výrobě kalíškoviny ve valašských sklárnách se můžete těšit i na osvědčené regionální recepty likérů, včetně svatojánské ořechovky. Dojde i na dobové zprávy o hrozbách kořalečního moru. No a není vyloučeno, že i po kalíšku dáme,“ vzkazuje Valoušková.

Dvojvýstavu Někdo to rád sušené / Po kalíšku dáme můžete navštívit až do začátku ledna příštího roku. V zámku Kinských rozhodně nevynechejte ani moderní multimediální expozici Člověk v krajině, krajina v lidech. Pro děti jsou k dispozici vybavené herny, dospělí zase určitě ocení možnost odpočinout si po prohlídce ve stylové zámecké kavárně. Bezbariérovost objektu je zajištěna výtahem. Zámek je otevřen každý den kromě pondělí, vždy od 9 do 17 hodin.

 

Jiří Koňařík, autor zprávy

Propagační pracovník Muzea regionu Valašsko

 

Dokumenty ke stažení

.jpg TZ - Muzeum nabízí - vytvořte si vlastní slivovici (2) 739,89 kB

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap