Muzeum konečně s novým webem

25. 2. 2022

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně se po letech čekání konečně dočkalo spuštění svých nových webových stránek.

„Pro nás je to opravdu zásadní krok," komentoval tuto zprávu ředitel muzea Mgr. Pavel Hrubec. „Jsme největším muzeem v krajském městě, máme odborníky od historie přes etnografii až po přírodovědu. Ročně jsme schopni připravit i dvě stovky akcí a programů a na druhé straně zpracovávat rozsáhlé investiční projekty – ale naše dosavadní webové stránky se jakoby zasekly v minulém století." Přestože v době svého vzniku před třinácti lety byly přivítány s nadšením, v důsledku rychlého pokroku technologií začaly rychle zastarávat.

„Hlavní slabinou bylo špatné zobrazování stránek na mobilních telefonech, což je v době, kdy takto hledá informace prakticky každý, dost zásadní problém," doplnil ředitel muzea. „První dojem je často rozhodující, a bylo tedy dost těžké přesvědčit potenciální návštěvníky, že cesta do moderních expozic muzea vede přes tak zastaralý web."

Web muzea zachoval stávající adresu www.muzeum-zlin.cz a je výsledkem spolupráce pracovníků muzea se zlínskou digitální agenturou DGStudio. Zásadně se proměnila jeho vizuální stránka i pohyb v nich, jenž využívá moderní trendy v oboru. Nové prvky v administraci zase zpříjemní práci se stránkami, rozšířily se také možnosti jak přehledně prezentovat nejen výstavy a expozice, ale i další aktivity muzea – jak pro laickou veřejnost, tak pro odborníky z muzejních oborů. Je také připravena komfortní zóna pro zástupce médií.

V tuto chvíli probíhají poslední kontroly textů a obrázků, úpravy administračního systému a dalších drobností, které jsou při spouštění nových webů běžné. Nový vzhled webu kladně hodnotí i radní pro kulturu a školství Zlínského kraje Zuzana Fišerová: „Myslím, že změna přišla ve správnou chvíli a že s nadcházející turistickou sezónou návštěvníci ocení možnost pracovat s přehlednými informacemi o objektech, výstavách, akcích a programech Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně."

 

ing. Silvie Lečíková                                                 

vedoucí obchodního oddělení MJVM Zlín

Vavrečkova 7040, Zlín

14|15 BAŤŮV INSTITUT

573 032 326 | 734 769 971

silvie.lecikova@muzeum-zlin.cz | www.muzeum-zlin.cz

notebook-pixabay.jpg
web1.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap