Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Zefektivnění prezentace a ochrany sbírky Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně,
p.o. – expozice tragédie na Ploštině

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo projekt nové expozice Tragédie na Ploštině s předpokládanými náklady ve výši 139 mil. Kč.

Místo tohoto projektu se nachází severně od obce Drnovice, na hranici přírodního parku Vizovické vrchy. Území je přístupné cestami z obcí Drnovice nebo z obce Vysoké Pole. Území  je symbolem a pietním místem se vzpomínkou na ploštinskou tragédii s národní kulturní památkou -  Památníkem protifašistického odboje z roku 1975. V blízkosti stojí čtyři podobná stavení, objekty vybudované pro obyvatele Ploštiny, kteří přežili tragické události dubna 1945.
Zde dojde k rekonstrukci obydlí čp. 23, v němž se navrátíme asi do roku 1947 s citlivou  ukázkou, jak se lidem na „Nové Ploštině“ žilo. Budou zde nové expozice, objekt přístavby poslouží jako zázemí pro návštěvníky s víceúčelovým sálem, s možností využití řady doprovodných aktivit. Nově vznikne moderní návštěvnické zázemí v prostoru bývalého amfiteátru se sugestivní expozicí, která návštěvníky provede událostmi nedávné doby, bude restaurována NKP.

Tiskové zprávy k projektu:
NA PLOŠTINĚ BYLA SLAVNOSTNĚ ZAHÁJENA OBNOVA PAMÁTNÍKU

• pondělí, středa 8:00 - 17:00
všechna pracoviště vč. podatelny

• úterý, čtvrtek 8:00 - 15:00
podatelna krajského úřadu
(ostatní pracoviště pouze po objednání)