Muzeum baví i pomáhá

23. 4. 2020

Klientům Charity a Diakonie zpříjemní těžké časy časopis Valašsko – vlastivědná revue.

Muzeum regionu Valašsko chce v této nelehké době nejen bavit, ale i pomáhat. Rozhodlo se proto poskytnout klientům Charity a Diakonie Vsetín muzejní časopisy Valašsko – vlastivědná revue, aby si mohli zlepšit náladu a odpočinout od špatných zpráv, které toto období přináší.

Diakonie Vsetín (www.diakonievsetin.cz) i Charita Vsetín (www.vsetin.charita.cz) pečují o seniory a nemohoucí lidi, kteří se z různých zdravotních či sociálních důvodů neobejdou bez cizí pomoci. Hlavně prvně jmenovaná skupina jejich klientů patří mezi vůbec nejrizikovější vůči koronaviru a žije proto v největší izolaci před okolním světem. „Musí to být psychicky hodně náročné. Přemýšleli jsme, jak bychom právě seniorům a dalším potřebným mohli v nelehké situaci alespoň trochu pomoci a napadlo nás poskytnout jim prostřednictvím Charity a Diakonie různá vydání našeho časopisu Valašsko – vlastivědná revue. Je to příjemné čtení plné zajímavostí z historie i současnosti našeho regionu, takže se budou moci alespoň trochu odreagovat a zpříjemnit si volné chvíle,“ uvedl ředitel Muzea regionu Valašsko Tomáš Vitásek (na snímku).

Vedení obou organizací iniciativu muzea vítá. „Bude to pro naše klienty určitě zajímavé a užitečné zpestření. Tímto časopisem můžeme obohatit chvíle našich klientů osobní asistence a také Stacionáře Magnolia, až bude moci být opět otevřen,“ poděkovala ředitelka Charity Vsetín Věra Dulavová. Diakonie Vsetín výtisky rozdělí do tří svých domovů. „Děkujeme muzeu. Každé zpestření času seniorů, kteří mají aktuálně pro jeho využití velmi omezené možnosti, v našich domovech je vítáno,“ uvedl ředitel Diakonie Vsetín Dan Žárský. O dalších aktivitách Muzea regionu Valašsko se dozvíte na www.muzeumvalassko.cz.

Jiří Koňařík

Propagační pracovník

konarik@muzeumvalassko.cz

tel. 571 411 690, 605 509 928

Muzeum regionu Valašsko, p. o.

Horní náměstí 2, 755 01 Vsetín

www.muzeumvalassko.cz

Facebook a Instagram Muzeum regionu Valašsko

tz---muzeum-bavi-i-pomaha-sede.jpg