Muzejní noc ve Slováckém muzeu

17. 5. 2022

Muzejní noc pod taktovkou Slováckého muzea, Knihovny BBB a ZUŠ Uherské Hradiště. 

Po třech letech se do Uherského Hradiště vrací Muzejní noc. Pro všechny návštěvníky, malé i velké, jsou připraveny nejrůznější aktivity, zábava, soutěžní disciplíny a tvoření. Středobodem akce bude hlavní budova Slováckého muzea a přilehlý park ve Smetanových sadech, kde se uskuteční většina připraveného programu. Dvě komentované prohlídky proběhnou také v Galerii Slováckého muzea. Tato akce zařazená na seznam Mezinárodního dne muzeí v České republice je připravena na pátek 20. května od 16.30 do 23.59 hodin. Dobrovolné vstupné bude věnováno na obnovu ukrajinských památek a sbírek.

Prostranství před budovou muzea se promění v kolonádu z přelomu 19. a 20. století. Celá akce bude volnou inspirací k aktuálně probíhající výstavě Jako růže, móda zrcadlem doby. „Pro návštěvníky jsou připraveny kromě komentovaných prohlídek i hudební a dramatická vystoupení žáků ZUŠ Uherské Hradiště a pohádkové čtení pracovnic dětského oddělení Knihovny BBB. Po celou dobu trvání akce mohou děti vybírat z nepřeberného množství doprovodných aktivit,“ láká Petra Tománková, koordinátorka akce ze Slováckého muzea a vyjmenovává z programu: „Ve Smetanových sadech bude program propojen s výstavou Jako růže a muzeum a jeho okolí se promění v promenádu krásně oděných dam a elegantních pánů. Každý si bude moci vyrobit klobouk, slunečník nebo vějíř, navštívit stylovou kavárnu. Kdo bude chtít, může si procvičit navlékání, šněrování, chůzi s krinolínou v úzké uličce a spoustu dalších aktivit.“

K poslechu budou v průběhu podvečera hrát a recitovat žáci ZUŠ. V 18.00 se můžeme těšit na čtenou pohádku Labutí dům. Poté budou následovat i komentované prohlídky výstavy Jako růže, kterých se ujme autorka výstavy Libuše Dufková z Moravského zemského muzea v Brně. První v 18.30, další 21.00. Prohlídky budou vždy zakončeny módní přehlídkou okrašlovacího spolku Calma z Luhačovic.

Nejen pro zájemce výtvarného umění je program připraven i v Galerii Slováckého muzea, kde si kurátoři připravili povídání o plastice Meteorit, která pro mnohé rozporuplně obsazuje prostor před galerií. Dále se dozví zajímavosti z historie samotné budovy a představí i aktuální výstavy Přírůstky a Lubomír Typlt.

Hlavní budova Slováckého muzea, Smetanovy sady 179, Uherské Hradiště, pátek 20. května od 16.30 do 23.59 hodin. Vstup volný.

Bližší informace:

MgA. Petra Tománková, koordinátorka akce

mobil: 734 282 498,

e-mail: petra.tomankova@slovackemuzeum.cz

 

Program:

Slovácké muzeum – hlavní budova, Smetanovy sady

16.30 – 21.00

* Vystoupení dětí ze ZUŠ Uherské Hradiště – dramatický a hudební obor

* Tvořivé dílničky a aktivity před muzeem

výroba klobouků, vějířů a slunečníků

výroba papírových zvířátek

šněrování, navlékání, labyrint s honzíkem, zábavné portrétování

18.00

* Čtení z knihyDaniely Krolupperové Labutí dům – knihovnice dětského oddělení Knihovny BBB

(ve výstavě Jako růže)

18.30 a 21.00

* Komentované prohlídky výstavy Jako růže s módní přehlídkouspolku Calma z Luhačovic

 

Galerie Slováckého muzea – Otakarova ulice

17.30

* Komentovaná prohlídka objektu galerie.

19.30

*Komentovaná prohlídka výstav Přírůstky a Typlt

 

www.slovackemuzeum.cz

www.knihovnabbb.cz

www.zusuh.cz

 

muzejni-noc-z-roku-2019-02.jpg
muzejni-noc-z-roku-2019-04.jpg
muzejni-noc-z-roku-2019-08.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap