Musica cordis/hudbou k srdci - POSELSTVÍ SPOJENÍ HODNOT KŘESŤANSKÉHO ODKAZU, KULTURY, LIDSKÉ DŮSTOJNOSTI A SOUNÁLEŽITOSTI

28. 6. 2019

ZLÍNSKÝ KRAJ – Mezinárodní projekt Musica cordis/hudbou k srdci nabízí v řadě již druhý koncert. Odehraje se v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně již tuto sobotu 29. června v čase od 15 do 16.30 hodin.

Mezinárodní projekt Musica cordis/hudbou k srdci si vzala za cíl prostřednictvím hudby a zpěvu položeném na odkazu svatých Cyrila a Metoděje propojit významná poutní místa na obou stranách československé hranice – Velehrad, Svatý Hostýn, Nitru a Skalní sanktuárium Božího milosrdenství na hoře Butkov nad obcí Ladce, hudbou otevřít diskusi o problémech současnosti, které nekomunikují s vnitřním obrazem poselství sv. Cyrila a Metoděje, nabídnout konkrétní směr ochrany zóny křesťanských hodnot v našem středoevropském regionu.

První mimořádný koncert projektu se odehrál v neděli 2. června 2019 v skalním sanktuáriu hory Butkov, kde se představili hudební seskupení Hradišťan s Jiřím Pavlicou a sólistkou Alicí Holubovou a sólistou opery Slovenského národního divadla mistrem Gustávem Beláčkem, uměleckou společnost podtrhlo sdružení The Gospel Family pod vedením sólisty Juraje Horta.

Nový mezinárodní projekt je realizován díky těmto subjektům: Považská cementárna a.s. Ladce ve spolupráci se Zlínským, Žilinským a Nitranským krajem, Evropskou kulturní stezkou sv. Cyrila a Metoděje, s Evropským Fórem Vinné Kultury, s městem Nitra, obcí Velehrad, s Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy, s Krajskou organizací cestovního ruchu Trenčín region, s Arcidiecézí olomouckou, Diecézemi žilinskou a nitrianskou, s farnostmi zúčastněných lokalit, s obcemi, městy a regionálními spolky.

Cyklus koncertů projektu MUSICA CORDIS / HUDBOU K SRDCI pokračuje následujícími koncerty:
Velehrad, Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje – sobota 6. 7. 2019, 15:00-16:30
Nitra – hrad Bazilika sv. Emeráma – sobota 14. 9. 2019, 18:00-19:30

b0479.jpg