MUSICA CORDIS/HUDBOU K SRDCI

Mimořádné koncerty Musica cordis/hudbou k srdci jsou projektem příhraniční spolupráce krajů Zlínského, Trenčianského a Nitrianského, ve spolupráci s generálním ředitelstvím Považské cementárny, a.s. Ladce, Evropskou kulturní stezkou sv. Cyrila a Metoděje, Římskokatolickou farností Velehrad, Maticí Svatohostýnskou, Duchovní správou Svatý Hostýn, obcemi Velehrad, Modrá, Bystřice pod Hostýnem a Chvalčov.

Mezinárodní projekt Musica cordis/hudbou k srdci si vzal za cíl prostřednictvím hudby a zpěvu položeném na odkazu svatých Cyrila a Metoděje propojit významná poutní místa na obou stranách československé hranice – Velehrad, Svatý Hostýn, Nitru a Skalní sanktuárium Božího milosrdenství na hoře Butkov nad obcí Ladce, hudbou otevřít diskusi o problémech současnosti, které nekomunikují s vnitřním obrazem poselství sv. Cyrila a Metoděje, nabídnout konkrétní směr ochrany zóny křesťanských hodnot v našem středoevropském regionu.

Pozvánka na koncerty v r. 2019

Závěrečný koncert 14. září 2019 v Nitře