Motivační seminář k soutěži Vesnice roku se uskutečnil v Pitíně a Rudimově

RUDIMOV, PITÍN – Motivační seminář nazvaný „Projekty obcí úspěšných v soutěži Vesnice roku" se uskutečnil dne 22. 4. 2016 v Pitíně a v Rudimově. Uspořádal ho Krajský úřad Zlínského kraje ve spolupráci s Celostátní sítí pro venkov, Školou vesnice Modrá a Spolkem pro obnovu venkova.

„Cílem tohoto setkání je podpořit zájem starostů, kteří přihlášení do soutěže teprve zvažují, a vyzvat je, ať se nebojí, protože zkušenosti ukazují, že účast v této soutěži bývá pro vesnici významným přínosem z hlediska jejího zviditelnění. Obce mají možnost získat velmi zajímavé finanční odměny, ale ohromné plus spočívá i v tom, že se díky účasti v soutěži lidé v obci mnohem víc setkávají, mají důvod spolu komunikovat a spolupracovat, spojí je zájem uspět, a to je často ještě větší výhra, než samotné vítězství," řekl náměstek hejtmana Ivana Mařák, zodpovědný za životní prostředí a rozvoj venkova.

Účastníci dnešního semináře strávili dopoledne v Rudimově. Měli možnost navštívit tamní ekologickou farmu a podívat se na chov krav, ovcí i práci ovčáckých psů. Také zavítali na prohlídku obecní sušárny ovoce.

Potom se přesunuli do Pitína, který získal Oranžovou stuhu v soutěži Vesnice roku ve Zlínském kraji roku 2012. Starosta obce Martin Zálešák ukázal všem přítomným areál přírodní zahrady v mateřské škole, sady a sušení ovoce ekologického zemědělce Zdeňka Ševčíka a produkty místních včelařů.

Následoval samotný informační seminář, kde se držitelé vítězných stuh z minulého roku podělili o své zkušenosti. Zájemci o účast v soutěži se dozvěděli, co si potřebovali ujasnit předtím, než eventuálně definitivně podají přihlášku.

Zlínský kraj ze svého rozpočtu každoročně významně podporuje obce, které v soutěži uspějí.

Zpracovala: Helena Mráčková

22. 4. 2016

Další informace:
Renata Janečková
tisková mluvčí
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz

fotogalerie

aktualizováno: 28.4.2016

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap