Mládežnická základna orientačního běhu ve Zlíně slibně sílí

26. 11. 2019

ZLÍN – Klub Orientačního běhu ve Zlíně se těší z narůstající mládežnické základny, jež začátkem září závodila v Lukovečku ve velké celostátní soutěži Pohár města Zlína, které se zúčastnilo přes 2100 aktivních závodníků. Soutěž podpořil kromě města Zlín také Zlínský kraj. 

„Pohár města Zlína je nejstarším závodem orientačního běhu v České republice, poprvé se uskutečnil v říjnu 1950 na Bunči ve Chřibech. Byl to v tehdejším Československu první orientační závod, jehož zakladatelem byl legendární Zdeněk Němec, dlouholetý člen oddílu,“ vzpomíná Jan Žemlík, člen klubu orientačního běhu Zlín.

„Orientační běh ve Zlíně má silnou tradici a zásluhou velmi kvalitní práce trenérů dosahují zlínští orientační běžci vynikajících výsledků. Také proto Zlínský kraj pravidelně vypravuje několik svých orientačních běžců na olympiády dětí a mládeže, kde úspěšně hájí barvy našeho kraje,“ říká krajský radní Miroslav Kašný, zodpovědný za kulturu, památkovou péči, církev, mládež a sport.

Od přelomu Milénia se hodně rozrostla mládežnická základna Sportovního klubu orientačního běhu Zlín, která momentálně čítá asi 120 mladých sportovců. „Ve Valašské oblasti pomáháme organizovat různé závody nejen v orientačním běhu, ale také i na horských kolech. Ve výkonném výboru v současnosti působí Michala Hančíková, Hana Batani, Tomáš Podmolík, Radek Vintr, Evžen Pekárek, Roman Zbranek a stálí hosté Petr Pernička a Monika Krejčíková. Vážím si jejich obětavé práce a také si nesmírně cením trenérů, kteří se věnují našim nadějím někdy i pětkrát týdně, nemají za práci v klubu pravidelnou mzdu ani odměnu, a vykonávají ji na bázi dobrovolnosti,“ konstatuje předseda oddílu Filip Pastuszek. Více o klubu na www.skob-zlin.cz

26. 11. 2019

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje 
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz 

 

orientacni-beh.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Bezplatné infolinky s on-line přepisem

Informace k onemocnění COVID-19 Telefon krajského úřadu

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap