Ministryně Šlechtová se setkala s představiteli Regionální stálé konference a starosty

3.11.2015

ZLÍNSKÝ KRAJ – V úterý 3. listopadu navštívila Zlínský kraj ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. V rámci svého programu se setkala s představiteli Regionální stálé konference, kde jsou zástupci měst, obcí, akademické sféry a další a také se starosty obcí s rozšířenou působností ve Zlínském kraji.

Mluvilo se zejména o nastavení témat a podpory programu Integrovaného regionálního operačního programu ve vztahu k potřebám měst a obcí, o cílených výzvách pro územně specifické aktivity regionálního plánu pro území Zlínského kraje. „Musím říct, že jsem velmi pochválila strategii integrovaného plánu rozvoje území, což je strategie, kterou budu pro Zlínský kraj podepisovat, a pro Zlínský kraj to znamená, že je v souladu se strategií rozvoje celé České republiky. Dále jsme se se starosty a panem hejtmanem bavili o zákoně o veřejných zakázkách a o novele stavebního zákona. Musím říci, že jsem velmi spokojená s návštěvou Zlínského kraje,“ shrnula návštěvu Zlínského kraje ministryně Šlechtová. Ministryně dále také kladla velký důraz na podporu destinačního managementu a celkový rozvoj cestovního ruchu v regionech.

„Na ministerstvu pro místní rozvoj je řada agend, které mohou starostové obcí využít pro svoji práci, proto jsem rád, že paní ministryně řadu z nich dnes představila starostům,“ doplnil na tiskovém brífinku hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák. „Debata byla věcná, řešily se aktuální problémy, paní ministryni zajímaly názory z regionu, což mě těší,“ dodal hejtman.

3. 11. 2015

Renata Škrobálková
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161