MIKULÁŠ S CYRILEM OPĚT POBĚŽÍ PRO KRTKA

24. 11. 2022

V sobotu 3. prosince 2022 se bude konat ve Zlíně - Loukách už pátý ročník Mikulášského běhu s Cyrilem pro Krtka, který je součástí běžeckého seriálu Běhy Zlín. Od roku 2018 je spolupořadatelem tohoto závodu firma Krajči plus s.r.o., výrobce tradičních Cyrilových brambůrek, která dlouhodobě podporuje Nadační fond dětské onkologie Krtek. I letos výtěžek ze závodu poputuje na pomoc onkologicky nemocným dětem.

Mikulášský běh s Cyrilem pro Krtka je druhou největší běžeckou akcí ve Zlíně a nabízí program pro celé rodiny s dětmi. I přes dva roky proticovidových opatření se podařilo běh vždy uskutečnit. Běžet se bude tradičně závod na 5 km a 10 km, děti si mohou proběhnout překážkový běh.

Kromě samotného závodu bude pro účastníky připraven od 10 hod. bohatý doprovodný program. Děti budou překážkovým během doprovázet Mikuláši, čerti a andělé, přijedou valašští krampus čerti v ručně vyráběných maskách z dílny Tomáše Naňáka. Pro děti bude připraven také skákací hrad a pro všechny soutěživé souboj o nejlepší masku a bohatá tombola.

Občerstvit se můžete ve speciálním vojenském stanu gulášem a plackami z pravé polní kuchyně. Přivítají vás vojáci z doby první světové války armády Rakousko-Uherské monarchie. A k tomu bude hrát flašinet a pan Ivo Macenau. Nesmí samozřejmě chybět i nějaká ta sladká dobrota – Krtkovy palačinky připravené z prvotřídních surovin, domácích vajec, mléka a marmelády. Pro dospělé vánoční svařák.

„Jsme moc rádi, že se nám i přes dva roky proticovidových opatření podařilo benefiční běh uskutečnit a letos nás tím pádem čeká pátý ročník. Každopádně ještě víc nás těší, že letošní ročník by měl konečně proběhnout s bohatým doprovodným programem pro celou rodinu. Naším cílem je nejen vybrat finanční prostředky pro NFDO Krtek, ale také rozšířit povědomí o jeho činnosti. Jsme rádi, že letos dokonce poběží někdo za NFDO Krtek, konkrétně paní Kateřina Nazarej.“ uvedl Tomáš Krajči, majitel firmy Krajči plus s.r.o.

Bližší informace ohledně závodu včetně doprovodného programu je možné najít na webu www.behyzlin.cz, kde se závodníci mohou také zaregistrovat. Všichni účastníci závodu obdrží sportovní dárek s tradičním motivem, pamětní medaili a  mikulášskou nadílku. Pro vítěze všech kategorií budou připraveny hodnotné ceny.

Pro další informace prosím kontaktujte:

Mgr. Alžběta Kubišová

marketing manažer

Krajči plus s.r.o., Divnice 140, 763 21 Slavičín

Email: alzbeta@krajci.cz

Tel.: +420 773 802 248

 

 

MIKULÁŠSKÝ BĚH S CYRILEM PRO KRTKA

Mikulášský běh je každoroční zimní závod s tradicí více než 30 let. Závod je součástí celoročního běžeckého seriálu Běhy Zlín, který zahrnuje sérii rozmanitých běžeckých závodů nejen pro profesionální sportovce, ale pro všechny, kdo rádi běhají.

V roce 2018 se do pořádání závodu zapojila rodinná firma Krajči plus s.r.o., výrobce tradičních Cyrilových brambůrků, která od roku 2014 podporuje Nadační fond dětské onkologie Krtek. Z Mikulášského běhu se tak stal běh benefiční, běh na pomoc onkologicky nemocným dětem. Z toho také plyne podtitul Mikulášského běhu – s Cyrilem pro Krtka.

KRAJČI PLUS S.R.O.

Krajči plus s.r.o. je rodinná firma, která se výrobou tradičních smažených bramborových lupínků zabývá více než 25 let. Přestože výrobu stále inovujeme, nezapomněli jsme na tradiční recepturu a osvědčené technologické postupy, protože jen díky tomu můžeme vyrobit ty pravé tradiční brambůrky. Cyrilovy brambůrky najdete v České republice i na Slovensku.

25krt-optimized.jpg
46krt-optimized.jpg
20krt-optimized.jpg
vystrizek1upr.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap