Meziříčská muzejní noc

7.6.2019 - 7.6.2019
Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o.
www.astrovm.cz/cz/program/kalendar-akci/meziricska-muzejni-noc.html

Již podesáté se město Valašské Meziříčí spolu s desítkami českých měst a obcí připojí k festivalu muzejních nocí, který vyhlašuje Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR a Národním muzeem.

Meziříčské noční putování bude zahájeno úderem sedmé hodiny večerní na nádvoří zámku Žerotínů. V každé zapojené instituci je opět připraven speciální a bohatý program ZCELA ZDARMA pro všechny věkové skupiny, jenž se Meziříčské muzejní noci zúčastní.

I letos je připraven Noční expres neboli silniční vláček, který vás za symbolické celonoční jízdné (30 Kč) zaveze i na hvězdárnu, kde bude pro návštěvníky připraveno pozorování nebeské klenby s odborným výkladem a exkurze po objektech hvězdárny včetně historické hvězdárny Antonína Ballnera.

web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.