Mezinárodní projekt The SEE radí učitelům, jak zatraktivnit výuku technických předmětů

  4.9.2017
Mezinárodní projekt The SEE radí učitelům, jak zatraktivnit výuku technických předmětů

ZLÍNSKÝ KRAJ Rada Zlínského kraje schválilaprůběžnou zprávu projektu The SEE, který je zacílen na zvyšování atraktivity přírodovědných a technických oborů ve středním vzdělávání.

„Evropa se potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků v oblasti přírodovědných a technických oborů. Podle průzkumu agentury Czech Invest už nyní více než polovina českých podniků čelí nedostatku těchto lidí. Cílem projektu je zatraktivnění výuky přírodovědných a technických předmětů, to znamená, že pracuje především s učiteli vyučujícími tyto obory,“ řekl krajský radní Petr Gazdík, zodpovědný za školství.

Zlínský kraj projekt realizuje od roku 2015ve spoluprácise zahraničními partnery z Irska, Velké Británie, Nizozemska a Turecka. „Nyní, kdy se projekt nachází v závěrečné fázi, můžeme říci, že naplnil své cíle. Bylo proškoleno téměř 100 pedagogů, kteří měli možnost poznat systém a styly výuky v partnerských zemích, vyměnit si informace a zkušenosti, aby dokázali svůj obor v očích žákyň a žáků poutavě prezentovat a získat jejich zájem,“ informoval radní Petr Gazdík

Pro pedagožky a pedagogy projekt přináší soubor více než 100 vzorových příkladů vyučovacích hodin, který bude vydán v podobě brožury a distribuován zdarma. Už nyní jsou poznatky a doporučení volně ke stažení na webových stránkách www.steminaction.eu, kde jsou i videa s příklady dobré praxe ze všech partnerských zemí.

Zpracovala: Helena Mráčková

4. 9. 2017

Další informace:
Renata Janečková          
tisková mluvčí                                                                                            
Krajský úřad Zlínského kraje                                                    
577 043 190, 731 555 161                                      

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap