Města a obce se mohou hlásit do soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a služby

  7.12.2017
Města a obce se mohou hlásit do soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a služby

ZLÍNSKÝ KRAJ – Do jubilejního 20. ročníku soutěže Zlatý erb, ve které se hodnotí nejlepší webové stránky měst a obcí, jejich elektronické služby či webové turistické prezentace, se mohu již teď hlásit města a obce ze Zlínského kraje. Krajské kolo soutěže vyhlašuje Zlínský kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč. Cílem soutěže je podpořit modernizaci místních samospráv prostřednictvím rozvoje informačních služeb.

Své přihlášky do soutěže mohou města a obce podávat do středy 31. ledna 2018, 14:00 hod., prostřednictvím formuláře, který je k dispozici na webových stránkách www.zlatyerb.cz. Ve čtvrtek 1. února bude zahájeno hlasování krajských porot, které potrvá do 16. února. V průběhu února a března pak proběhnou slavnostní vyhlášení výsledků krajských kol a soutěž vyvrcholí vyhlášením výsledků celostátního kola v Hradci Králové v pondělí 9. dubna.

Soutěž je tedy organizována dvoustupňově, v krajských kolech a v následujícím kole celostátním. V krajských kolech se soutěží ve třech kategoriích: Nejlepší webové stránky města (včetně magistrátů, městských částí a obvodů), Nejlepší webové stránky obce (včetně městysů) a Smart city a nejlepší elektronická služba.

V kategoriích Nejlepší webové stránky města a Nejlepší webové stránky obce hodnotí krajská odborná porota například zveřejňování povinných základních i rozšiřujících informací, stejně jako doporučených a doplňkových informací, dále úřední desku, ovládání a přehlednost webu, jeho výtvarné zpracování, podporu zobrazení na mobilních zařízeních či bezbariérový přístup. V rámci kategorie Smart City a nejlepší elektronická služba jsou hodnoceny užitečnost služby a inovativnost řešení. 

Soutěžící města a obce mohou v letošním ročníku nově využít oficiální metodiku Ministerstva vnitra ČR pro územní samosprávy s názvem „Metodické doporučení k činnosti územních samosprávných celků – Povinné a dobrovolné zveřejňování informací podle zákona o svobodném přístupu k informacím“, která jim může výrazně pomoci k bezchybnému zvládnutí jednoho z důležitých kritérií soutěže.

V roce 2017 se do soutěže aktivně zapojily obce, města a regiony z celé ČR, poroty vybíraly z celkem 504 webových stránek a projektů včetně elektronických služeb. Ve srovnání s předchozími ročníky účast výrazně narostla.

Jubilejnímu 20. ročníku soutěže poskytují podobně jako v minulém roce oficiální záštitu Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Asociace krajů ČR, Svaz měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR. 

Bližší informace: Prokop Konopa, konopa@zlatyerb.cz, 603 472 333

Zpracoval: Jan Vandík

Další informace:
Renata Janečková                   
tisková mluvčí                                                
Krajský úřad Zlínského kraje                            
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz                                   

                                              

 

Dokumenty ke stažení

.doc vyzva---zlaty-erb-2018 104 kB

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.