Manželé, kterým je přes osmdesát let, očkování doporučují a chválí vstřícnosti zlínských zdravotníků

19. 3. 2021

Paní Svatoslava Bravencová ze Zlína má 83 let, její manžel Miroslav dokonce o pět více. Když se dozvěděli o možnosti nechat se očkovat proti onemocnění covid-19, vůbec se nerozmýšleli. Před pár dny dostali v Krajské nemocnici Tomáše Bati už druhou dávku vakcíny a jsou tak před aktuálně nejobávanější chorobě současnosti chráněni.

„Za naočkovaní jsme opravdu rádi. A jsme velmi vděční za milý přístup zdravotníků. Máme oba problémy s pohyblivostí, ale vyšli nám maximálně vstříc a vše jsme tak bez obtíží zvládli,“ svěřila se Stanislava Bravencová. „Organizace a průběh očkování předčily naše očekávání. Za vše moc děkujeme,“ připojil se její manžel.

Aby je čekala co nejkratší cesta pěšky, povolili zdravotníci vozidlu s oběma seniory přijet až ke dveřím vchodu do očkovací ambulance v budově 20. A nápomocni jim byli i nadále, po celou dobu jejich pobytu ve zlínské nemocnici. „Od začátku do konce všechno probíhalo bez čekání, zdravotnický personál byl milý a ochotný. Opravdu jsme šťastní za to, že očkování proběhlo hladce,“ poděkovala zdravotníkům Svatoslava Bravencová.

Nadstandartní jednání se seniory, kteří podstupují očkování, není v krajské nemocnici ničím výjimečným. Zdravotníci se snaží vycházet vstříc každému, kdo potřebuje individuální přístup. „Jsme si vědomi toho, že mnoho lidí má různá omezení. Každé z nich se snažíme řešit, samozřejmě v rámci našich možností. Chceme, aby byl celý proces očkování pro každého občana plynulý a co nejméně zatěžující. Za to patří velký dík personálu v našem očkovacím centru,“ sdělil Michal Pisár, primář oddělení urgentního příjmu, který má očkování proti onemocnění covid-19 ve zlínské nemocnici na starosti.

Dodal, že individuální přístup přitom není překážkou ve snaze naočkovat co nejvíce zájemců. Počet aplikovaných vakcín tak kontinuálně roste, aktuálně se v krajské nemocnici podaří naočkovat přes 400 lidí denně. K dnešku je v kategorii seniorů 80+ k očkování ve zlínské nemocnici zaregistrovaný jediný zájemce, v kategorii 70+ je to 1035 zájemců.

Manželé Bravencovi se shodují v tom, že očkování je potřeba a může pomoci ochránit řadu životů. A všem nerozhodnutým občanům vzkazují, že se nemusí ničeho obávat. „Vakcína nám nezpůsobila sebemenší zdravotní potíže. Díky skvělému přístupu zdravotníků ve zlínské nemocnici očkování zvládne opravdu každý,“ vzkazují.

 

ZPRÁVU ZPRACOVAL:

Mgr. Zdeněk Dvořák | PR specialista Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně

 

VÍCE INFORMACÍ POSKYTNE:

Bc. Egon Havrlant | tiskový mluvčí Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně

 

kntb-manzele-bravencovi.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap