Manufaktura dnes – Průhledné město a továrna na sny

3.4.2019 - 9.6.2019
14. budova
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

Výstava ateliérových prací studentů Fakulty architektury VUT v Brně

Město a periferie se prolíná na hranici centra. Provoz lehkého průmyslu, manufaktury, včetně administrativního zázemí, design studia a přímého prodeje. Je ještě dnes možné udržet výrobní aktivity, pracovní příležitosti, živý provoz v blízkosti centra města?

Práce vedli metodikou vertikálního ateliéru 2. a 4. ročníku MgA. Svatopluk Sládeček a Ing. arch. Nicol Gale. Představí řešené lokality v sousedství baťovského centra Zlína, mezi Velkým kinem /arch. F. L. Gahura/ a obytnou čtvrtí Letná /F. L. Gahura, J. Kotěra/. Multifunkční záměr doplnění o sportovní halu ke stávajícímu zimnímu stadionu, obytné zástavby, či umístění manufaktury jako doplňkové funkce. Urbanistické studie doplňují modely.

web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.