Magazín 21 přináší aktuální informace ze Zlínského kraje

25.2.2021
Magazín 21 přináší aktuální informace ze Zlínského kraje

ZLÍN – Jaké jsou novinky ve veřejné dopravě Zlínského kraje? Jaké jsou ohlasy na novou kartu Zetka? Jak to vypadá s dlouho očekávanou stavbou dálnice D49? Nejen tyto, ale i další otázky týkající se aktuální situace v regionální dopravě zodpovídá náměstek hejtmana Radek Doležel pro krajský Magazín 21, který je právě distribuován do domácností ve Zlínském kraji.

Čtenáři na dalších stránkách najdou informaci, které silnice čeká oprava nebo jak v regionu pokračuje očkování proti COVID-19.

Na tematické dvoustraně věnované krajskému zdravotnictví se představují noví či staronoví ředitelé nemocnic Zlínského kraje a vyjadřují se k prioritám, na něž se chtějí ve své funkci zaměřit. Náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Olga Sehnalová v rozhovoru objasňuje, proč nové vedení kraje vyhlásilo výběrová řízení na managementy nemocnic a vyjadřuje se také k reálné situaci, v níž se krajské nemocnice momentálně nacházejí nejen ekonomicky, ale také provozně, kdy čelí bezprecedentnímu dopadu covidové krize.

Generální ředitel společnosti SPUR Tomáš Dudák popisuje „tajemství úspěchu“ jejich firmy, která dokázala operativně zareagovat na potřebu respirátorů a roušek již před rokem, kdy na trhu zcela chyběly. Zároveň tento úspěšný manažer konstatuje: „Modelovat ekonomické scénáře do budoucna je teď složité.“

Magazín informuje také o blížícím se Sčítání lidu, domů a bytů, které proběhne opět po deseti letech a začne na konci března. Občané budou letos vyplňovat méně údajů a budou se moci sečíst online pohodlně a bezpečně přes počítač nebo mobilní telefon. Zároveň jim bude umožněna i alternativní forma klasického vyplnění sčítacího formuláře. Více na www.scitani.cz.

„Jednadvacítka“ rovněž připomíná, že do konce března mohou stavitelé a investoři posílat přihlášky do soutěže Stavba roku Zlínského kraje – více na www.stavbaroku.zlin.cz.

Celé číslo je k přečtení zde: www.magazin21.cz

25. 2. 2021

Helena Mráčková
oddělení komunikace a vztahů s veřejností