V zámeckých objektech Muzea regionu Valašsko se nachází spousta zajímavých a vzácných předmětů, které by mohly dlouze vyprávět. Stejně tak k objevování neznámého vybízí i vsetínská hvězdárna. Stačí jen mít oči otevřené, a může se stát, že narazíte na hotový poklad.

PROGRAM

Letní dobrodružství je hra o poklad, která děti provede třemi objekty Muzea regionu Valašsko. K získání indicií pro objevení truhlice s pokladem stačí vyřešit několik úkolů a vypátrat zajímavosti ukryté v každé ze tří budov. Je na hledači pokladu, jestli začne na vsetínské hvězdárně, vsetínském zámku či v zámku v Lešné u Valašského Meziříčí – truhlice je ukryta v každém z nich. Kdo do konce prázdnin objeví všechny tři poklady, může se těšit na bonus v podobě pamětní mince. Hrací list k pokladovce lze získat v kterémkoliv z objektů Muzea regionu Valašsko. K hledání stačí důvtip, bystré oko a tužka. Najít poklad Vám určitě nějakou potrvá, doporučujeme přijít nejpozději hodinu před zavírací dobou daného objektu.

Zámek Lešná (denně mimo pondělí, 9:00–17:00 hodin) – hledači pokladů prozkoumají historické komnaty zámku, výstavy Barevný svět, Světci pomocníci a Tváře úmluvy CITES i přilehlý zámecký park. Budou přitom hledat různé indicie a odovědi na úkoly v pracovních listech, které je dovedou k pokladu. Zámek je plný šperkovnic, kabinetních skříní a truhlic, co když bude poklad ukrytý v některé z nich.

Zámek Vsetín (denně mimo pondělí, 9:00–17:00 hodin)  – Letní dobrodružství v muzeu provede malé i velké účastníky všemi prostory vsetínského zámku, od Templářského sklípku v podzemí až po vyhlídku v zámecké věži. Při plnění úkolů a hledání odpovědí se dozví spoustu zajímavostí o zdejších expozicích a výstavách, i objektu samotném.

Hvězdárna Vsetín (pracovní dny, 9:00–15:00 hodin) – na vsetínské hvězdárně vás čekají otázky a úkoly z oblasti astronomie a kosmonautiky. Při hledání indicií si projdete všechny prostory, včetně kopule s dalekohledy i venkovní meteostanice.

VSTUPNÉ

20 Kč k platné vstupence.