Lešná u Meziříčí vyhlíží Květinovou slavnost

18.5.2019 - 18.5.2019
zámek Lešná u Valašského Meziříčí
Muzeum regionu Valašsko, p. o.
Jiří Koňařík, 571 411 690, konarik@muzeumvalassko.cz
www.muzeumvalassko.cz.

Komentované prohlídky rozkvetlého parku a historických interiérů, skládání origami, jarmark, tvoření květinových vazeb, přednášku o bylinkách či vystoupení cimbálovky. To vše a mnohé další bude na programu oblíbené Květinové slavnosti, která proběhne v sobotu 18. května od 13 hodin na zámku Lešná u Valašského Meziříčí.

Kvetoucí park v Lešné momentálně připomíná kouzelnou zahradu plnou neuvěřitelných barev a vůní. V rámci tradiční květnové slavnosti, kterou pořádá Muzeum regionu Valašsko ve spolupráci se spolkem Za Zdravé Lešensko, ho budete moci obdivovat i s odborným výkladem v rámci komentovaných procházek. Začínají ve 14, 15 a 16 hodin. To ale není rozhodně vše. Přímo na zámku budou k vidění dvě výstavy. První je věnovaná symbolice historických rostlinných ornamentů a druhá tradičnímu japonskému umění origami. To si budou moci zájemci vyzkoušet i na vlastní kůži, stejně jako tvoření vlastních květinových vazeb. Ve 13.30 hod proběhne přednáška o využití bylin a na programu jsou i pravidelné prohlídky historických interiérů. Chybět nemá ani tradiční kavárna se sladkým občerstvením. V parku se krom zmiňovaných komentovaných procházek chystá stánkový prodej různých výrobků a vystoupení cimbálové muziky Radegast.

To vše dává dohromady výborný tip na sobotní výlet nejen pro rodiny s dětmi. „Květinová slavnost patří k nejnavštěvovanějším akcím zámku Lešná u Valašského a já pevně věřím, že tomu tak bude i letos. V programu si najdou to své dospělí i děti, takže k nám tímto všechny co nejsrdečněji zvu. Přijďte si užít příjemné odpoledne a třeba také načerpat trochu té jarní květinové inspirace,“ vzkázala prostřednictvím Jalovce organizátorka akce Barbora Sasáková.

 

 

www.muzeumvalassko.cz

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.