Lešná u Meziříčí vyhlíží Květinovou slavnost

18.5.2019 - 18.5.2019
zámek Lešná u Valašského Meziříčí
Muzeum regionu Valašsko, p. o.
Jiří Koňařík, 571 411 690, konarik@muzeumvalassko.cz
www.muzeumvalassko.cz.

Komentované prohlídky rozkvetlého parku a historických interiérů, skládání origami, jarmark, tvoření květinových vazeb, přednášku o bylinkách či vystoupení cimbálovky. To vše a mnohé další bude na programu oblíbené Květinové slavnosti, která proběhne v sobotu 18. května od 13 hodin na zámku Lešná u Valašského Meziříčí.

Kvetoucí park v Lešné momentálně připomíná kouzelnou zahradu plnou neuvěřitelných barev a vůní. V rámci tradiční květnové slavnosti, kterou pořádá Muzeum regionu Valašsko ve spolupráci se spolkem Za Zdravé Lešensko, ho budete moci obdivovat i s odborným výkladem v rámci komentovaných procházek. Začínají ve 14, 15 a 16 hodin. To ale není rozhodně vše. Přímo na zámku budou k vidění dvě výstavy. První je věnovaná symbolice historických rostlinných ornamentů a druhá tradičnímu japonskému umění origami. To si budou moci zájemci vyzkoušet i na vlastní kůži, stejně jako tvoření vlastních květinových vazeb. Ve 13.30 hod proběhne přednáška o využití bylin a na programu jsou i pravidelné prohlídky historických interiérů. Chybět nemá ani tradiční kavárna se sladkým občerstvením. V parku se krom zmiňovaných komentovaných procházek chystá stánkový prodej různých výrobků a vystoupení cimbálové muziky Radegast.

To vše dává dohromady výborný tip na sobotní výlet nejen pro rodiny s dětmi. „Květinová slavnost patří k nejnavštěvovanějším akcím zámku Lešná u Valašského a já pevně věřím, že tomu tak bude i letos. V programu si najdou to své dospělí i děti, takže k nám tímto všechny co nejsrdečněji zvu. Přijďte si užít příjemné odpoledne a třeba také načerpat trochu té jarní květinové inspirace,“ vzkázala prostřednictvím Jalovce organizátorka akce Barbora Sasáková.

www.muzeumvalassko.cz

web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.