Lednové číslo krajského Magazínu 21 přináší informace i zajímavosti

6.1.2021
Lednové číslo krajského Magazínu 21 přináší informace i zajímavosti

ZLÍN – První letošní vydání Magazínu 21, který vydává Zlínský kraj, otevírá rozhovor se statutární náměstkyní hejtmana Hanou Ančincovou zodpovědnou za sociální oblast, neziskový sektor a životní prostředí.

Magazín 21 informuje o zákonodárné iniciativě krajských zastupitelů usilujících o spravedlivější financování krajů změnou zákona o rozpočtovém určení daní. O čem dále jednalo a na čem se usneslo prosincové krajské zastupitelstvo, se občané dočtou na straně 5.

Vedení kraje se zajímá, jak zatraktivnit region pro mladé, kteří chtějí podnikat. To je téma, k němuž se vyjadřuje náměstek Lubomír Traub, zodpovědný za strategický rozvoj, ředitel Technologického inovačního centra Zlín Lukáš Trčka i sedmadvacetiletý Tomáš Janča, který od svých studentských let sám podniká a jako současný předseda výboru pro rozvoj podnikatelských aktivit chce využít svých zkušeností z byznysu.

O tom, že on-line výuka nikdy plnohodnotně nenahradí osobní kontakt studenta a pedagoga je přesvědčen rektor Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Vladimír Sedlařík. Prozradil to v rozhovoru, kde o digitální výuce říká mj.: „Teď je to jako hrát poker on-line, tam se také ztrácí kouzlo celé hry.“

V magazínu je popsán zajímavý příběh mladých manželů Fryzelkových z Vlachovic, kteří se rozhodli pěstovat na bělokarpatských lukách bylinky a vyrábět z nich produkty, a to v takové kvalitě, až si vydobyly ocenění značkou Perla Zlínska.

Čtenáři v lednovém čísle Magazínu 21 najdou také oblíbenou křížovku či inspiraci na vycházku zimní krajinou: tentokrát na Hrad Lukov, kde se uskutečnily jedny z prvních lyžařských závodů u nás.

Více na www.magazin21.cz

6. 1. 2021

Helena Mráčková
oddělení komunikace a vztahů s veřejností