Květnový Magazín 21 je plný zajímavých zpráv ze Zlínského kraje

  28.4.2021
Květnový Magazín 21 je plný zajímavých zpráv ze Zlínského kraje

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rozhovor o kultuře a školství s krajskou radní Zuzanou Fišerovou, informace o probíhajícím očkování proti COVID-19 v regionu, aktuality o práci krajské rady a zastupitelstva, rozhovor s úspěšným designérem Davidem Karáskem, oceněným v soutěži EY Podnikatel roku Zlínského kraje, a mnoho dalších zajímavostí přináší květnové vydání Magazínu 21.

„Také moje děti byly doma často samy, což žádnému rodiči na klidu nepřidá,“ přiznává v rozhovoru radní Zlínského kraje, zodpovědná za školství a kulturu, která se zamýšlí nad vztahem těchto dvou resortů a popisuje, jakými problémy se musel kraj v době lockdownu zabývat.

Svou činnost a projekty, na kterých momentálně pracují, přibližují uvolnění předsedové výborů Zastupitelstva Zlínského kraje Tomáš Janča (výbor pro rozvoj podnikatelských aktivit), Alena Gajdůšková (sociální výbor) a Jakub Zach (výbor pro dopravu).

O práci týmu PEERů, což jsou speciálně vyškolení zdravotníci, kteří svým kolegům pomáhají se zvládáním psychicky náročných a nadlimitních situací (v době pandemie koronaviru), pojednává článek na straně věnované novinkám ve zdravotnictví.

V rozhovoru s úspěšným designérem Davidem Karáskem se čtenáři dozví, kde všude ve světě jsou instalovány lavičky z dílny této progresivní firmy působící v Bílovicích.

O tom, že Dětské centrum Zlín poskytuje krizovou pomoc nejen dětem, ale například i osamělým seniorům, a to dokonce anonymně, a také o tom, proč se vlastně děti do tohoto celokrajského zařízení dostávají, si lidé mohou přečíst v rozhovoru s Markem Miklášem, ředitelem Dětského centra Zlín.

Květnové vydání Magazínu 21 přináší kromě oblíbené křížovky o ceny také zprávy o objevech vědců z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, vyvíjejících např. materiály, které by jednou mohly nahradit lidské tkáně.

Časopis je možné si přečíst elektronicky zde: www.magazin21.cz

 

Zpracovala Helena Mráčková

 

28. 4. 2021

 

Další informace:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap