Kvalitní silniční průtah získali v Ludslavicích

6.12.2019
Kvalitní silniční průtah získali v Ludslavicích

ZLÍNSKÝ KRAJ – Půl kilometru dlouhý průtah obcí Ludslavice má od konce letošního listopadu všechny technické parametry kvalitní krajské silnice III. třídy. Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) zde dokončilo rekonstrukci průjezdního úseku silnice za více než 11 milionů korun. Investorem byl Zlínský kraj.

„V celém úseku byla provedena nová konstrukce vozovky a položeny nové živičné vrstvy. Odvodnění vozovky je zajištěno sestavou nových dešťových vpustí, které jsou napojeny do kanalizace. V rámci stavby byly realizovány také přeložky vodovodního potrubí a pořízeno vodorovné a svislé dopravní značení,“ přiblížil náměstek hejtmana Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Stavební práce byly zahájeny na začátku letošního července. Stavba probíhala za úplné uzavírky komunikace. Jejím zhotovitelem byla firma SMO, a. s., se sídlem v Otrokovicích.

„V Ludslavicích plánujeme investici v objemu asi 3,5 milionu korun ještě pro rok 2020. Její realizací bude dokončena rekonstrukce krajské silnice v průjezdním úseku této obce,“ doplnil ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Zpracováno s využitím tiskové zprávy Ředitelství silnic Zlínského kraje

5. 12. 2019

Adéla Kousalová
577 043 190, 606 369 686