Kultura stále žije!

20. 4. 2020

SLOVÁCKÉ MUZEUM - Stejně jako jiná muzea, divadla, kulturní spolky, kroužky, sdružení a další organizace v České republice, i Slovácké muzeum v Uherském Hradišti muselo své objekty pro návštěvníky od 13. března 2020 uzavřít. Vše z důvodu zamezení šíření koronaviru mezi lidmi. Kromě standardního využívání muzejního Facebooku a rozličných webů, kterých se převážně využívalo k propagaci textů a fotografií, nastal čas vytáhnout kamery a začít víc točit „on-line“ reportáže. 

„Dva dny před uzavřením objektů byla zrušena plánovaná vernisáž Podoby vína. Tato výstava, jejíž vystavené objekty vytvořili nevidomí umělci, se najednou stala pro veřejnost neviditelná. Proto k prvním příspěvkům na FB, kde se lidé mohli dozvědět, že muzejnice šijí roušky nebo si přečíst v dobových regionálních novinách, jak svět v roce 1918 zasáhla španělská chřipka, jsme s Pavlem Portlem, kurátorem výstavy, a Terezou Axmanovou, autorkou výstavy, udělali první video reportáž,“ popsal tiskový mluvčí Slováckého muzea Pavel Princ moment, kdy přišlo rozhodnutí začít s veřejností komunikovat jinou formou.

V plné míře virtuální prostor nenahradí reálnou návštěvu jednotlivce nebo skupiny, kdy se návštěvníkům věnuje výukový pracovník nebo průvodce. Koronavirus kulturu pořádně trápí, ale tam, kde to je trochu možné, je to výzva k nalezení nových cest k návštěvníkům. „Mí kolegové se neuzavřeli pouze do svých pracoven, kde mohou s omezením pracovat, ale vcelku rychle se adaptovali na nově vzniklou situaci a společně jsme se pustili do výroby těchto videí. Zjistil jsem, že nejen kolegové ochotně přijali tuto novou výzvu, ale také návštěvníci se zájmem virtuálně sledují dění v muzeu. Nikdy nedosáhneme kvality profesionálního studia, ale je to lepší než sedět se založenýma rukama, proto v této činnosti chceme pokračovat dál,“ slibuje Pavel Princ. Detailněji tak bude představena činnost jednotlivých oddělení, výstavy, tradice a zvyky.

Aktuální informace můžete průběžně sledovat na webových stránkách www.slovackemuzeum.cz.

Bližší informace:

Pavel Princ

mobil: 724 774 0127

e-mail: pavel.princ@slovackemuzeum.cz

www.slovackemuzeum.cz, www.facebook.com/slovackemuzeum

slovacke-muzeum.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Bezplatné infolinky s on-line přepisem

Informace k onemocnění COVID-19 Telefon krajského úřadu

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap