KRONIKA LEOPOLDA CHRISTA

12.1.2018

Muzeum regionu Valašsko, p. o. vydalo publikaci Městečko mých vzpomínek aneb Plkačky Leopolda Christa. Kronika krásenského rodáka přináší osobitý pohled na život v malém městě.

Rukopisné dílo akademického sochaře Leopolda Christa bylo v roce 1997 zakoupeno do sbírek muzea od jeho dcery Blanky Švidrnochové. Povídání bylo původně určeno pouze jí, na papír jej zachytila jeho manželka a sám Christ zkrášlil rukopis kresbami a fotografiemi z rodinného archivu.

V soukromém vyznání a vzpomínkách ožívá příběh každodenního života obyvatel Krásna, Valašského Meziříčí a jejich okolí na počátku 20. století. Život chudáků, zemědělců, živnostníků i šlechty, život naplněný radostí i starostmi a smutkem svázaný místními zvyklostmi a staletými tradicemi.

Křest knihy proběhne u příležitosti výročí narození Leopolda Christa v úterý 23. ledna v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí,“ uvádí Mgr. Ivana Ostřanská z Muzea regionu Valašsko.

Publikaci zakoupíte v zámku Kinských a v zámku Vsetín.

­___________________________________________________________________________

Kontaktní osoba: Mgr. Ivana Ostřanská, tel.: 734 236 279, e-mail: ostranska@muzeumvalassko.cz, www.muzeumvalassko.cz

Zpracovala: Bc. Jana K. Bajanová

.jpg Kronika Leopolda Christa 354,71 kB