Kroměřížský ANIMÁG začíná naplno čarovat

20. 4. 2021

Pátý ročník celostátní soutěže Animág Kroměříž 2021 zaměřené na animované krátké filmy od nadějných tvůrců ze základních i středních škol, ZUŠ a zájmových kroužků vstupuje do závěrečné fáze. Klasická výtvarně pojatá animace snímaná políčko po políčku bude mít svůj velký svátek v podobě netradiční přehlídky i slavnostního vyhlášení autorů vítězných snímků v jednotlivých věkových kategoriích 6-19 let.

Téměř 150 originálních animovaných filmů od dětí a mládeže z celé České republiky i ze Slovenska doputovalo po síti na počátku dubna do Kroměříže. Soutěžní příspěvky nyní pečlivě vyhodnotí odborná porota, která doporučí ty nejlepší pro uvedení na divácké přehlídce. Profesionálové v oboru animace - Milan Šebesta, Michael Carrington či Adéla Šimová jako porotci udělí ocenění nejvydařenějším filmečkům v celkem šesti kategoriích.

V roce 2021 pořadatel soutěže VOŠPS a SPgŠ Kroměříž připravuje inovovanou formu online divácké přehlídky, která proběhne ve druhé půli května i s možností veřejného hlasování. Distančně je plánováno i letošní slavnostní vyhlášení oceněných snímků prostřednictvím online přenosu z kroměřížského kina Nadsklepí za přítomnosti odborné poroty na Mezinárodní den dětí 1. 6. 2021.

Zajímavý projekt podpory tvůrčí činnosti dětí a mládeže v podobě celostátní soutěže Animág Kroměříž 2021 získal záštitu starosty města Kroměříže Jaroslava Němce a radní Zlínského kraje pro kulturu a školství Zuzany Fišerové. Animága již tradičně podpořila kroměřížská firma Plastika a.s., která věnovala sadu tabletů pro nejlepší autory.

Kroměřížský Animág získá svůj prostor také v programové nabídce letošního 61. ročníku Zlín Film Festivalu.

Více informací o soutěži na: www.animag-kromeriz.cz

Vyšší odborná škola pedagogická a sociální

a Střední pedagogická škola Kroměříž

1. máje 221/10, 767 01 Kroměříž