Kroměřížskou školu na ulici F. Vančury čeká rekonstrukce, kraj do ní dá 40 milionů

  4.3.2019
Kroměřížskou školu na ulici F. Vančury čeká rekonstrukce, kraj do ní dá 40 milionů

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rekonstrukci dvou budov Základní školy a Mateřské školy Kroměříž na ulici F. Vančury schválili krajští radní. Jde o budovy B a C, jejichž prostory jsou již nevyhovující. Náklady rekonstrukce jsou vyčísleny na 40 milionů korun. Se zahájením prací se počítá letos v létě, hotovo by mělo být do konce příštího roku.

„Díky rekonstrukci vznikne objekt, který bude odpovídat standardům školy vzdělávající děti a žáky se zdravotním postižením. V nových prostorách bude probíhat především praktická výuka, bude zde tedy dílna či cvičná kuchyně, sloužit budou ale také pro rehabilitaci či výuku tělesné výchovy,“ přiblížil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Nově zde vzniknou také místnosti pro poradenské zařízení a rovněž pro provozní zázemí školy.

Budovy B a C jsou jednopodlažní, s plochou střechou. Ve výukové části obou budov se převážná část vnitřních příček vybourá a bude zde provedeno nové dispoziční řešení. Rekonstrukcí projdou střechy, podlahy, sociální zařízení a ústřední topení včetně kotelny. Vyměněny budou okna i dveře, obvodové stěny budov se zateplí. Opravy se dočká rovněž příjezdová cesta, kde se položí zámková dlažba. Součástí rekonstrukce bude také vybavení místností novým nábytkem, zařízením a pomůckami.

Pro financování akce chce kraj využít dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (60 %), zhruba třetinu (32 %) zaplatí ze svého rozpočtu a zbytek s přispěním státního rozpočtu a prostředků školy.

 

Zpracoval: Jan Vandík

4. 3. 2019

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje 
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.